Szkoły Językowe - Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Szkoły Językowe - Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego certyfikatu. Nihongo Nouryoku Shiken N1 potwierdza biegłą znajomość języka japońskiego. Jak czeprać z niej korzyści? Oto podpowiedź.

Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 (jap.: 日本語の力試験, ang.: Japanese-Language Proficiency Test) przeprowadzany jest od 1984 r. Obecnie posiada status najbardziej popularnego egzaminu z języka japońskiego jako obcego i jest znany na całym świecie. Egzamin tworzy Japan Kanji Aptitude Testing Foundation (JKATF).

Nihongo Nouryoku Shiken N1 to najwyższy z pięciu poziomów egzaminu. Potwierdza zatem biegłą znajomość japońskiego (zaawansowana znajomość zagadnień gramatycznych oraz około 1945 znaków kanji). Co roku odbywają się dwie sesje egzaminacyjne (lipiec, grudzień). Arkusze egzaminacyjne wysyłane są do Japonii, tam sprawdzane i – po około trzech miesiącach – odsyłane wraz z wynikami z powrotem do Polski.

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka japońskiego, potwierdzona certyfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1, zezwala na swobodne funkcjonowanie w środowisku japońskojęzycznym nie tylko prywatnie, ale również zawodowo. Oznacza to, że posiadacz takiego certyfikatu może pracować w języku japońskim zarówno w Japonii, jak i w Polsce – na stanowisku wymagającym stałych kontaktów z japońskimi partnerami biznesowymi lub klientami.

Osoby władające orientalnym językiem mają olbrzymie pole do popisu – międzykontynentalna współpraca biznesowa i handlowa w dobie globalizacji z roku na rok zyskuje na znaczeniu, a osób mówiących np. po japońsku nadal jest niewiele. Jeżeli zatem, wiedziony pasją lub ciekawością, podjąłeś trud nauki tego egzotycznego języka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zyskasz zatrudnienie w międzynarodowej korporacji lub w polskim oddziale japońskiej firmy.

Znajomość języka japońskiego na poziomie określonym certfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1 pozwala także na podjęcie pracy w charakterze nauczyciela języka japońskiego. Posiadanie takiego certyfikatu nie pozostaje także bez znaczenia podczas procedury legalizacji pobytu w Japonii (więcej: http://www.immi-moj.go.jp/english/topics/120502_en.html).

Gdzie mogę zdać egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 i ile to kosztuje?Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 organizuje w Polsce Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie. Informacje na temat egzaminu uzyskać można pod adresem e-mailowym: nihongo@pjwstk.edu.pl. Szczegóły procedury egzaminacyjnej opublikowano na stronie internetowej: https://ssl.pjwstk.edu.pl/jlpt/index.php/page/index/9.

Egzamin w 2012 r. kosztował 150 zł.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak wielu z nas doświadcza stresu w pracy! Jak często spotykamy s ...

więcej

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to t ...

więcej

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie n ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy