Szkoły Językowe - Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego certyfikatu. Nihongo Nouryoku Shiken N1 potwierdza biegłą znajomość języka japońskiego. Jak czeprać z niej korzyści? Oto podpowiedź.

Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 (jap.: 日本語の力試験, ang.: Japanese-Language Proficiency Test) przeprowadzany jest od 1984 r. Obecnie posiada status najbardziej popularnego egzaminu z języka japońskiego jako obcego i jest znany na całym świecie. Egzamin tworzy Japan Kanji Aptitude Testing Foundation (JKATF).

Nihongo Nouryoku Shiken N1 to najwyższy z pięciu poziomów egzaminu. Potwierdza zatem biegłą znajomość japońskiego (zaawansowana znajomość zagadnień gramatycznych oraz około 1945 znaków kanji). Co roku odbywają się dwie sesje egzaminacyjne (lipiec, grudzień). Arkusze egzaminacyjne wysyłane są do Japonii, tam sprawdzane i – po około trzech miesiącach – odsyłane wraz z wynikami z powrotem do Polski.

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka japońskiego, potwierdzona certyfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1, zezwala na swobodne funkcjonowanie w środowisku japońskojęzycznym nie tylko prywatnie, ale również zawodowo. Oznacza to, że posiadacz takiego certyfikatu może pracować w języku japońskim zarówno w Japonii, jak i w Polsce – na stanowisku wymagającym stałych kontaktów z japońskimi partnerami biznesowymi lub klientami.

Osoby władające orientalnym językiem mają olbrzymie pole do popisu – międzykontynentalna współpraca biznesowa i handlowa w dobie globalizacji z roku na rok zyskuje na znaczeniu, a osób mówiących np. po japońsku nadal jest niewiele. Jeżeli zatem, wiedziony pasją lub ciekawością, podjąłeś trud nauki tego egzotycznego języka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zyskasz zatrudnienie w międzynarodowej korporacji lub w polskim oddziale japońskiej firmy.

Znajomość języka japońskiego na poziomie określonym certfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1 pozwala także na podjęcie pracy w charakterze nauczyciela języka japońskiego. Posiadanie takiego certyfikatu nie pozostaje także bez znaczenia podczas procedury legalizacji pobytu w Japonii (więcej: http://www.immi-moj.go.jp/english/topics/120502_en.html).

Gdzie mogę zdać egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 i ile to kosztuje?Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 organizuje w Polsce Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie. Informacje na temat egzaminu uzyskać można pod adresem e-mailowym: nihongo@pjwstk.edu.pl. Szczegóły procedury egzaminacyjnej opublikowano na stronie internetowej: https://ssl.pjwstk.edu.pl/jlpt/index.php/page/index/9.

Egzamin w 2012 r. kosztował 150 zł.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także przystąpienie do egzaminu Nihongo Nouryoku Shiken N5. Dowiedz się, gdzie można uzyskać ...

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród n ...

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij