Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego certyfikatu. Nihongo Nouryoku Shiken N1 potwierdza biegłą znajomość języka japońskiego. Jak czeprać z niej korzyści? Oto podpowiedź.

Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 (jap.: 日本語の力試験, ang.: Japanese-Language Proficiency Test) przeprowadzany jest od 1984 r. Obecnie posiada status najbardziej popularnego egzaminu z języka japońskiego jako obcego i jest znany na całym świecie. Egzamin tworzy Japan Kanji Aptitude Testing Foundation (JKATF).

Nihongo Nouryoku Shiken N1 to najwyższy z pięciu poziomów egzaminu. Potwierdza zatem biegłą znajomość japońskiego (zaawansowana znajomość zagadnień gramatycznych oraz około 1945 znaków kanji). Co roku odbywają się dwie sesje egzaminacyjne (lipiec, grudzień). Arkusze egzaminacyjne wysyłane są do Japonii, tam sprawdzane i – po około trzech miesiącach – odsyłane wraz z wynikami z powrotem do Polski.

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka japońskiego, potwierdzona certyfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1, zezwala na swobodne funkcjonowanie w środowisku japońskojęzycznym nie tylko prywatnie, ale również zawodowo. Oznacza to, że posiadacz takiego certyfikatu może pracować w języku japońskim zarówno w Japonii, jak i w Polsce – na stanowisku wymagającym stałych kontaktów z japońskimi partnerami biznesowymi lub klientami.

Osoby władające orientalnym językiem mają olbrzymie pole do popisu – międzykontynentalna współpraca biznesowa i handlowa w dobie globalizacji z roku na rok zyskuje na znaczeniu, a osób mówiących np. po japońsku nadal jest niewiele. Jeżeli zatem, wiedziony pasją lub ciekawością, podjąłeś trud nauki tego egzotycznego języka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zyskasz zatrudnienie w międzynarodowej korporacji lub w polskim oddziale japońskiej firmy.

Znajomość języka japońskiego na poziomie określonym certfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1 pozwala także na podjęcie pracy w charakterze nauczyciela języka japońskiego. Posiadanie takiego certyfikatu nie pozostaje także bez znaczenia podczas procedury legalizacji pobytu w Japonii (więcej: http://www.immi-moj.go.jp/english/topics/120502_en.html).

Gdzie mogę zdać egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 i ile to kosztuje?Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 organizuje w Polsce Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie. Informacje na temat egzaminu uzyskać można pod adresem e-mailowym: nihongo@pjwstk.edu.pl. Szczegóły procedury egzaminacyjnej opublikowano na stronie internetowej: https://ssl.pjwstk.edu.pl/jlpt/index.php/page/index/9.

Egzamin w 2012 r. kosztował 150 zł.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język angielski CPE

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków może jednak pochwalić się posiadaniem odpowiedniego, potwierdzającego tę umiejętność ...

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły