Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Swedex A2 to egzamin z języka szwedzkiego (jako obcego) przeznaczony dla osób, które uczą się go od co najmniej roku. A2 to najniższy z trzech poziomów egzaminu Swedex – egzamin może być także zdawany na poziomie B1 i B2. Wszystkie trzy poziomy są adekwatne do kryteriów Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Swedex to jedyny międzynarodowy egzamin z języka szwedzkiego dostępny na poziomie A2.

System egzaminów Swedex powstał w ramach kooperacji Komisji Europejskiej, Uniwersytetu Ludowego w Szwecji oraz Instytutu Szwedzkiego. Tworzeniem testów językowych do dzisiaj zajmuje się Uniwersytet Ludowy. Certyfikaty Swedex są stosunkowo nową inicjatywą (pierwsze egzaminy przeprowadzono w 2005 r.), jednak zarówno zainteresowanie nimi, jak i liczba otwieranych w konsekwencji centrów egzaminacyjnych z roku na rok wzrasta.

Możliwości, uprawnieniaDlaczego szwedzki cieszy się popularnością? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Szwecja jest krajem niezwykle otwartym dla imigrantów. Ludzie z całego świata przenoszą się do Szwecji, by tam żyć, uczyć się i pracować. Wśród nich jest również wielu Polaków.

Język szwedzki jest także językiem niszowym, spoza kanonu – niewielu ludzi potrafi się nim posługiwać. Ci z kolei, którzy nauczą się szwedzkiego, mogą liczyć na ciekawe oferty pracy nie tylko w Szwecji, ale także w Polsce.

Znajomość języka tubylców znacznie ułatwia pierwsze kroki w Szwecji. Już poziom A2 (przy równoczesnej znajomości języka angielskiego, którym płynnie posługuje się większość Szwedów), gwarantuje znalezienie zatrudnienia. Certyfikat Swedex A2 może okazać się zatem przydatny podczas procesu rekrutacji.

Poziom A2 jest również doskonałym punktem wyjścia do biegłości w języku szwedzkim. Zaledwie kolejny rok nauki może zaowocować średniozaawansowaną znajomością tego języka, która z kolei stanowi spory atut podczas poszukiwań pracy w szwedzkich firmach działających na polskim rynku oraz w międzynarodowych korporacjach.

Dzie mogę zdać egzamin Swedex A2 i ile to kosztuje?Do egzaminów Swedex można przystąpić w około siedemdziesięciu centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych poza Szwecją. W Polsce działa na chwilę obecną siedem akredytowanych centrów egzaminacyjnych – w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

Listę wszystkich siedmiu placówek wraz z danymi adresowymi (adres ośrodka oraz imię, nazwisko i adres e-mail koordynatora) znajdziesz na stronie internetowej:

http://www.folkuniversitetet.se/Las-mer-om-sprak/Sprakexamina/Swedex/InEnglish/Swedex_In_English/Ta-examen/Utanfor-Sverige/#Polen

Cena egzaminu Swedex A2 wynosi ok. 500 zł. Aby zgłosić udział w egzaminie, należy dostarczyć do wybranego ośrodka egzaminacyjnego:
- formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony Uniwersytetu Ludowego);
- kserokopię dowodu osobistego;
- dowód wpłaty.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak wielu z nas doświadcza stresu w pracy! Jak często spotykamy s ...

więcej

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to t ...

więcej

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie n ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy