Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Swedex A2 to egzamin z języka szwedzkiego (jako obcego) przeznaczony dla osób, które uczą się go od co najmniej roku. A2 to najniższy z trzech poziomów egzaminu Swedex – egzamin może być także zdawany na poziomie B1 i B2. Wszystkie trzy poziomy są adekwatne do kryteriów Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Swedex to jedyny międzynarodowy egzamin z języka szwedzkiego dostępny na poziomie A2.

System egzaminów Swedex powstał w ramach kooperacji Komisji Europejskiej, Uniwersytetu Ludowego w Szwecji oraz Instytutu Szwedzkiego. Tworzeniem testów językowych do dzisiaj zajmuje się Uniwersytet Ludowy. Certyfikaty Swedex są stosunkowo nową inicjatywą (pierwsze egzaminy przeprowadzono w 2005 r.), jednak zarówno zainteresowanie nimi, jak i liczba otwieranych w konsekwencji centrów egzaminacyjnych z roku na rok wzrasta.

Możliwości, uprawnieniaDlaczego szwedzki cieszy się popularnością? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Szwecja jest krajem niezwykle otwartym dla imigrantów. Ludzie z całego świata przenoszą się do Szwecji, by tam żyć, uczyć się i pracować. Wśród nich jest również wielu Polaków.

Język szwedzki jest także językiem niszowym, spoza kanonu – niewielu ludzi potrafi się nim posługiwać. Ci z kolei, którzy nauczą się szwedzkiego, mogą liczyć na ciekawe oferty pracy nie tylko w Szwecji, ale także w Polsce.

Znajomość języka tubylców znacznie ułatwia pierwsze kroki w Szwecji. Już poziom A2 (przy równoczesnej znajomości języka angielskiego, którym płynnie posługuje się większość Szwedów), gwarantuje znalezienie zatrudnienia. Certyfikat Swedex A2 może okazać się zatem przydatny podczas procesu rekrutacji.

Poziom A2 jest również doskonałym punktem wyjścia do biegłości w języku szwedzkim. Zaledwie kolejny rok nauki może zaowocować średniozaawansowaną znajomością tego języka, która z kolei stanowi spory atut podczas poszukiwań pracy w szwedzkich firmach działających na polskim rynku oraz w międzynarodowych korporacjach.

Dzie mogę zdać egzamin Swedex A2 i ile to kosztuje?Do egzaminów Swedex można przystąpić w około siedemdziesięciu centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych poza Szwecją. W Polsce działa na chwilę obecną siedem akredytowanych centrów egzaminacyjnych – w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

Listę wszystkich siedmiu placówek wraz z danymi adresowymi (adres ośrodka oraz imię, nazwisko i adres e-mail koordynatora) znajdziesz na stronie internetowej:

http://www.folkuniversitetet.se/Las-mer-om-sprak/Sprakexamina/Swedex/InEnglish/Swedex_In_English/Ta-examen/Utanfor-Sverige/#Polen

Cena egzaminu Swedex A2 wynosi ok. 500 zł. Aby zgłosić udział w egzaminie, należy dostarczyć do wybranego ośrodka egzaminacyjnego:
- formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony Uniwersytetu Ludowego);
- kserokopię dowodu osobistego;
- dowód wpłaty.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język angielski CPE

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków może jednak pochwalić się posiadaniem odpowiedniego, potwierdzającego tę umiejętność ...

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób,

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły