Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Swedex A2 to egzamin z języka szwedzkiego (jako obcego) przeznaczony dla osób, które uczą się go od co najmniej roku. A2 to najniższy z trzech poziomów egzaminu Swedex – egzamin może być także zdawany na poziomie B1 i B2. Wszystkie trzy poziomy są adekwatne do kryteriów Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Swedex to jedyny międzynarodowy egzamin z języka szwedzkiego dostępny na poziomie A2.

System egzaminów Swedex powstał w ramach kooperacji Komisji Europejskiej, Uniwersytetu Ludowego w Szwecji oraz Instytutu Szwedzkiego. Tworzeniem testów językowych do dzisiaj zajmuje się Uniwersytet Ludowy. Certyfikaty Swedex są stosunkowo nową inicjatywą (pierwsze egzaminy przeprowadzono w 2005 r.), jednak zarówno zainteresowanie nimi, jak i liczba otwieranych w konsekwencji centrów egzaminacyjnych z roku na rok wzrasta.

Możliwości, uprawnieniaDlaczego szwedzki cieszy się popularnością? Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Szwecja jest krajem niezwykle otwartym dla imigrantów. Ludzie z całego świata przenoszą się do Szwecji, by tam żyć, uczyć się i pracować. Wśród nich jest również wielu Polaków.

Język szwedzki jest także językiem niszowym, spoza kanonu – niewielu ludzi potrafi się nim posługiwać. Ci z kolei, którzy nauczą się szwedzkiego, mogą liczyć na ciekawe oferty pracy nie tylko w Szwecji, ale także w Polsce.

Znajomość języka tubylców znacznie ułatwia pierwsze kroki w Szwecji. Już poziom A2 (przy równoczesnej znajomości języka angielskiego, którym płynnie posługuje się większość Szwedów), gwarantuje znalezienie zatrudnienia. Certyfikat Swedex A2 może okazać się zatem przydatny podczas procesu rekrutacji.

Poziom A2 jest również doskonałym punktem wyjścia do biegłości w języku szwedzkim. Zaledwie kolejny rok nauki może zaowocować średniozaawansowaną znajomością tego języka, która z kolei stanowi spory atut podczas poszukiwań pracy w szwedzkich firmach działających na polskim rynku oraz w międzynarodowych korporacjach.

Dzie mogę zdać egzamin Swedex A2 i ile to kosztuje?Do egzaminów Swedex można przystąpić w około siedemdziesięciu centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych poza Szwecją. W Polsce działa na chwilę obecną siedem akredytowanych centrów egzaminacyjnych – w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

Listę wszystkich siedmiu placówek wraz z danymi adresowymi (adres ośrodka oraz imię, nazwisko i adres e-mail koordynatora) znajdziesz na stronie internetowej:

http://www.folkuniversitetet.se/Las-mer-om-sprak/Sprakexamina/Swedex/InEnglish/Swedex_In_English/Ta-examen/Utanfor-Sverige/#Polen

Cena egzaminu Swedex A2 wynosi ok. 500 zł. Aby zgłosić udział w egzaminie, należy dostarczyć do wybranego ośrodka egzaminacyjnego:
- formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony Uniwersytetu Ludowego);
- kserokopię dowodu osobistego;
- dowód wpłaty.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język holenderski – PAT

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli tak, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o certyfikacie PAT. Dowiedz się więcej! ...

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij