Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Swedex B1 jest egzaminem z języka szwedzkiego jako obcego, który przeznaczono dla osób uczących się szwedzkiego od około 2-3 lat. Osoby, które uczyły się go nieco krócej, mogą przystąpić do egzaminu na poziomie A2; z kolei te, które osiągnęły już większą komunikatywność – na poziomie B2.

Poziomy egzaminów Swedex przystosowano do skali CEF Rady Europy, dzięki czemu certyfikaty z języka szwedzkiego mają charakter międzynarodowy i są honorowane w całej Europie. Należy pamiętać, że Swedex jest na tę chwilę jedynym oficjalnym certyfikatem potwierdzającym średniozaawansowaną znajomość języka szwedzkiego.

Egzaminy Swedex zostały stworzone przy współpracy Uniwersytetu Ludowego, Instytutu Szwedzkiego oraz Komisji Europejskiej. Coroczną formułę testów przygotowuje – począwszy od samego początku istnienia certyfikatów Swedex (2005 r.) – zespół naukowy Uniwersytetu Ludowego.

Rosnące zainteresowanie nauką szwedzkiego oraz chęć potwierdzania jej efektów za pomocą certyfikatów sprzyjają rozwojowi sieci międzynarodowych centrów egzaminacyjnych – obecnie, poza Szwecją, działa 70 takich placówek.

Możliwości, uprawnieniaZnajomość języka mało popularnego, jakim bez wątpienia jest szwedzki, staje się coraz bardziej pożądana i ceniona na polskim rynku pracy. Niewielu Polaków włada jednak biegle tym językiem, dzięki czemu ci, którzy postawili na naukę szwedzkiego, nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno w szwedzkich przedsiębiorstwach, które prowadzą swoje oddziały w naszym kraju, jak i w firmach outsourcingowych utrzymujących kontakty ze Szwecją.

Osoby znające szwedzki mogą także liczyć na zatrudnienie w Szwecji. Mimo że Szwedzi słyną z tego, że świetnie znają angielski, z sympatią podchodzą chociażby do prób komunikacji w ich ojczystym języku. Certyfikat Swedex B1 potwierdza znajomość szwedzkiego na poziomie, który umożliwia sprostanie takim właśnie próbom – również w pracy. Jest także dodatkowym atutem, który na pewno doceni potencjalny pracodawca.

Poziom B1 jest również bardzo zbliżony do poziomu B2, który umożliwia podjęcie studiów na niektórych szwedzkich uczelniach. Dla tych, którzy marzą o nauce w Szwecji, certyfikat Swedex B1 stanowi zatem pewny krok ku realizacji tych marzeń.

Gdzie mogę zdać egzamin Swedex B1 i ile to koszuje?Gdańsk, Gdynia, Kraków, Poznań, Łódź i Warszawa – w tych miastach znajdują się siedziby siedmiu polskich centrów egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację Swedex. Dane adresowe oraz kontakt do osób koordynujących egzaminy opublikowano na stronie internetowej:

http://www.folkuniversitetet.se/Las-mer-om-sprak/Sprakexamina/Swedex/In-English/Swedex_In_English/Ta-examen/Utanfor-Sverige/#Polen

Koszt egzaminu Swedex B1 to ok. 600 zł. Potwierdzenie wpłaty wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania ze strony Uniwersytetu Ludowego) oraz kserokopią dowodu osobistego należy złożyć w sekretariacie wybranej placówki – złożenie takiej aplikacji jest równoznaczne z rejestracją na egzamin.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się, w jaki sposób!

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy atut w procesie rekrutacyjnym. To pierwszy, podstawowy warunek, który musi zostać spełniony ...

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły