Szkoły Językowe - Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Swedex B1 jest egzaminem z języka szwedzkiego jako obcego, który przeznaczono dla osób uczących się szwedzkiego od około 2-3 lat. Osoby, które uczyły się go nieco krócej, mogą przystąpić do egzaminu na poziomie A2; z kolei te, które osiągnęły już większą komunikatywność – na poziomie B2.

Poziomy egzaminów Swedex przystosowano do skali CEF Rady Europy, dzięki czemu certyfikaty z języka szwedzkiego mają charakter międzynarodowy i są honorowane w całej Europie. Należy pamiętać, że Swedex jest na tę chwilę jedynym oficjalnym certyfikatem potwierdzającym średniozaawansowaną znajomość języka szwedzkiego.

Egzaminy Swedex zostały stworzone przy współpracy Uniwersytetu Ludowego, Instytutu Szwedzkiego oraz Komisji Europejskiej. Coroczną formułę testów przygotowuje – począwszy od samego początku istnienia certyfikatów Swedex (2005 r.) – zespół naukowy Uniwersytetu Ludowego.

Rosnące zainteresowanie nauką szwedzkiego oraz chęć potwierdzania jej efektów za pomocą certyfikatów sprzyjają rozwojowi sieci międzynarodowych centrów egzaminacyjnych – obecnie, poza Szwecją, działa 70 takich placówek.

Możliwości, uprawnieniaZnajomość języka mało popularnego, jakim bez wątpienia jest szwedzki, staje się coraz bardziej pożądana i ceniona na polskim rynku pracy. Niewielu Polaków włada jednak biegle tym językiem, dzięki czemu ci, którzy postawili na naukę szwedzkiego, nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia zarówno w szwedzkich przedsiębiorstwach, które prowadzą swoje oddziały w naszym kraju, jak i w firmach outsourcingowych utrzymujących kontakty ze Szwecją.

Osoby znające szwedzki mogą także liczyć na zatrudnienie w Szwecji. Mimo że Szwedzi słyną z tego, że świetnie znają angielski, z sympatią podchodzą chociażby do prób komunikacji w ich ojczystym języku. Certyfikat Swedex B1 potwierdza znajomość szwedzkiego na poziomie, który umożliwia sprostanie takim właśnie próbom – również w pracy. Jest także dodatkowym atutem, który na pewno doceni potencjalny pracodawca.

Poziom B1 jest również bardzo zbliżony do poziomu B2, który umożliwia podjęcie studiów na niektórych szwedzkich uczelniach. Dla tych, którzy marzą o nauce w Szwecji, certyfikat Swedex B1 stanowi zatem pewny krok ku realizacji tych marzeń.

Gdzie mogę zdać egzamin Swedex B1 i ile to koszuje?Gdańsk, Gdynia, Kraków, Poznań, Łódź i Warszawa – w tych miastach znajdują się siedziby siedmiu polskich centrów egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację Swedex. Dane adresowe oraz kontakt do osób koordynujących egzaminy opublikowano na stronie internetowej:

http://www.folkuniversitetet.se/Las-mer-om-sprak/Sprakexamina/Swedex/In-English/Swedex_In_English/Ta-examen/Utanfor-Sverige/#Polen

Koszt egzaminu Swedex B1 to ok. 600 zł. Potwierdzenie wpłaty wraz z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania ze strony Uniwersytetu Ludowego) oraz kserokopią dowodu osobistego należy złożyć w sekretariacie wybranej placówki – złożenie takiej aplikacji jest równoznaczne z rejestracją na egzamin.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język holenderski – PAT

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli tak, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o certyfikacie PAT. Dowiedz się więcej! ...

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij