Szkoły Językowe - Język angielski CPE

Język angielski CPE

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków może jednak pochwalić się posiadaniem odpowiedniego, potwierdzającego tę umiejętność dokumentu. Jeśli też należysz do tej grupy, pomyśl już dziś o certyfikacie CPE (Certificate of Proficiency in English) .

CPE, czyli Certificate of Proficiency in English (pol. Certyfikat biegłości w j. angielskim) to dokument potwierdzający osiągnięcie przez zdającego szóstego, najwyższego poziomu biegłości językowej według CEFR, czyli Common European Framework of Reference for Languages - Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Organizowany jest przez prestiżowy ośrodek Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages – pol. Angielski jako język obcy). To najbardziej zaawansowany z egzaminów dotyczących ogólnego języka angielskiego, tzw. General English. Do czego uprawnia i jakie daje możliwości?

Uprawnienia i możliwościJako certyfikat o najwyższym możliwym poziomie, potwierdzający biegłość językową na poziomie rodzimego użytkownika, CPE jest szeroko honorowany nie tylko przez polskich pracodawców (w tym gronie okazuje się najbardziej rozpoznawalnym i uważanym za najbardziej prestiżowy egzaminem z języka angielskiego), ale i zagraniczne firmy czy koncerny. Takie marki jak CocaCola, British Airways, Panasonic czy Nike od lat w procesie rekrutacji wymagają przedstawienia certyfikatu spod szyldu Cambridge ESOL. CPE okazuje się tam głównym atutem – jego posiadacze wyprzedzają innych kandydatów o kilka kroków w wyścigu o intratną posadę.

Osoby posiadające CPE mogą bez przeszkód uczyć języka angielskiego zarówno w szkołach językowych, jak i we wszystkich typach przedszkoli oraz szkół (prywatne i państwowe szkoły podstawowe, gimnazja, licea ogólnokształcące i profilowane, technika, szkoły policealne…) na wszystkich etapach zaawansowania (oczywiście zakładając, że posiadają odpowiednie wykształcenie pedagogiczne i dydaktyczne).

Ciekawie wygląda też ich sytuacja na polskich uczelniach – chlubiąc się posiadaniem tego certyfikatu mają możliwość nie dość, że otrzymać pozwolenie na zwolnienie z lektoratu i egzaminu z języka angielskiego, to także ubiegać się o stanowisko lektora tego języka w praktycznych studiach nauki języków obcych działających przy uczelniach.


KosztyW okresie od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 koszt egzaminu certyfikatowego CPE wynosi 590zł. Specyfika zadań egzaminacyjnych sprawia, że ich polski organizator – British Council – zaleca wcześniejsze uczęszczanie na specjalny kurs przygotowawczy. Zazwyczaj trwa on rok, a jego koszta, w zależności od wybranej szkoły językowej wahają się od 1000 do nawet 2500zł.

Przydatne adresy i telefonyBiuro British Council w Warszawie
Al. Jerozolimskie 59
00-697 Warszawa
Tel. +48 (22) 695 59 00
e-mail: info@britishcouncil.pl

Biuro British Council w Krakowie
Rynek Główny 6
31-042 Kraków
Tel. +48 (12) 428 59 30/39
e-mail: krakow@britishcouncil.pl

Aktualny wykaz centrów egzaminacyjnych znajduje się na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-meet-our-examination-centres.htm

red. Katarzyna Lipska
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza się doskonale jako przepustka do pracy i nauki w tym słonecznym języku. Sprawdź, g ...

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także przystąpienie do egzaminu Nihongo Nouryoku Shiken N5. Dowiedz się, gdzie można uzyskać ...

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij