Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Certyfikat DALF (Diplôme approfondi de langue française), podobnie jak DELF, jest oficjalnym, międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym znajomość języka francuskiego jako języka obcego. To znaczy, że przeznaczony jest dla osób, dla których francuski nie jest językiem ojczystym. Certyfikat ustanowiło francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Egzamin DALF można zdawać na dwóch poziomach – C1 i C2 – zgodnie z normami wprowadzonymi przez Radę Europy (a więc zgodnie ze skalą CEF Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego). Dzięki takiej standaryzacji certyfikat DALF C1 jest uznawany na całym świecie.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat DALF C1 zwalnia z wstępnych egzaminów językowych na wszystkie francuskie uczelnie. Także na prestiżowe Grandes Ecoles, które nie honorują certyfikatu DELF B2 (honorowanego przez większość szkół wyższych we Francji). Certyfikat poświadcza biegłość i swobodę w użytkowaniu języka, wskazuje więc na gotowość kandydata do podjęcia się zaawansowanych zadań akademickich.

Nie trzeba jednak wyjeżdżać do Francji, aby czerpać korzyści z posiadania certyfikatu DALF C1. Znajomość języka francuskiego czyni nas szczególnie atrakcyjnymi w oczach przyszłych pracodawców – wiedzą o tym pracownicy międzynarodowych firm i korporacji, a także urzędnicy państowi i dyplomaci. Warto zadbać o to, aby znajomość języka deklarowana w CV znalazła potwierdzenie w oficjalnym dokumencie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej (z 2009 r.) egzamin DALF C1 daje te same uprawnienia, jakimi legitymują się absolwenci filologii francuskiej – osoby posiadające taki certyfikat mogą uczyć w przedszkolach i szkołach, także językowych. Dodatkowe wymagania formalne to dyplom innych studiów magisterskich i ukończony kurs pedagogiczny (tylko w przypadku szkół publicznych).

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Listę polskich ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez CIEP (Centre international d"études pédagogique) opublikowano na stronie:
www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php.

Informację na temat egzaminów uzyskamy także w Instytucie Francuskim:
– W Warszawie przy ul. Widok 12 lub pod warszawskim numerem telefonu 22 505-98-18
– W Krakowie, przy ul. Stolarskiej 15 lub pod krakowskim numerem telefonu 12 424-53-50.

Egzaminy odbywają się z reguły zimą (w styczniu albo lutym) lub wczesnym latem (w maju albo w czerwcu). Uwaga! Nie wszystkie ośrodki egzaminacyjne uczestniczą w obu sesjach egzaminacyjnych, dlatego warto skontaktować się z wybranym ośrodkiem na kilka tygodni przed egzaminem. Chęć przystąpienia do egzaminu należy bowiem zgłosić miesiąc wcześniej.

Koszt egzaminu DALF C1 wynosił w 2012 r. 450 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwi ...

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij