Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Certyfikat DALF (Diplôme approfondi de langue française), podobnie jak DELF, jest oficjalnym, międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym znajomość języka francuskiego jako języka obcego. To znaczy, że przeznaczony jest dla osób, dla których francuski nie jest językiem ojczystym. Certyfikat ustanowiło francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Egzamin DALF można zdawać na dwóch poziomach – C1 i C2 – zgodnie z normami wprowadzonymi przez Radę Europy (a więc zgodnie ze skalą CEF Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego). Dzięki takiej standaryzacji certyfikat DALF C1 jest uznawany na całym świecie.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat DALF C1 zwalnia z wstępnych egzaminów językowych na wszystkie francuskie uczelnie. Także na prestiżowe Grandes Ecoles, które nie honorują certyfikatu DELF B2 (honorowanego przez większość szkół wyższych we Francji). Certyfikat poświadcza biegłość i swobodę w użytkowaniu języka, wskazuje więc na gotowość kandydata do podjęcia się zaawansowanych zadań akademickich.

Nie trzeba jednak wyjeżdżać do Francji, aby czerpać korzyści z posiadania certyfikatu DALF C1. Znajomość języka francuskiego czyni nas szczególnie atrakcyjnymi w oczach przyszłych pracodawców – wiedzą o tym pracownicy międzynarodowych firm i korporacji, a także urzędnicy państowi i dyplomaci. Warto zadbać o to, aby znajomość języka deklarowana w CV znalazła potwierdzenie w oficjalnym dokumencie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej (z 2009 r.) egzamin DALF C1 daje te same uprawnienia, jakimi legitymują się absolwenci filologii francuskiej – osoby posiadające taki certyfikat mogą uczyć w przedszkolach i szkołach, także językowych. Dodatkowe wymagania formalne to dyplom innych studiów magisterskich i ukończony kurs pedagogiczny (tylko w przypadku szkół publicznych).

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Listę polskich ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez CIEP (Centre international d"études pédagogique) opublikowano na stronie:
www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php.

Informację na temat egzaminów uzyskamy także w Instytucie Francuskim:
– W Warszawie przy ul. Widok 12 lub pod warszawskim numerem telefonu 22 505-98-18
– W Krakowie, przy ul. Stolarskiej 15 lub pod krakowskim numerem telefonu 12 424-53-50.

Egzaminy odbywają się z reguły zimą (w styczniu albo lutym) lub wczesnym latem (w maju albo w czerwcu). Uwaga! Nie wszystkie ośrodki egzaminacyjne uczestniczą w obu sesjach egzaminacyjnych, dlatego warto skontaktować się z wybranym ośrodkiem na kilka tygodni przed egzaminem. Chęć przystąpienia do egzaminu należy bowiem zgłosić miesiąc wcześniej.

Koszt egzaminu DALF C1 wynosił w 2012 r. 450 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły