Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się, w jaki sposób!

Egzaminy DALF (Diplôme approfondi de langue française) mają charakter międzynarodowy i państwowy (ustanowiło je francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej). Są uznawane na całym świecie. Między innymi dlatego – ale także ze względu na fakt, że są bezterminowo ważne – co roku przystępuje do nich wiele osób uczących się francuskiego.

Certyfikat DALF C2 poświadcza znajomość francuskiego jako języka obcego na poziomie zaawansowanym. Jest to druga, i ostatnia, część egzaminu DALF – pierwszą jest DALF C1. Nie znaczy to jednak, że aby podejść do egzaminu DALF C2, trzeba najpierw zdać egzamin na poziomie C1. Co ważne, oba poziomy (C1 i C2) są adekwatne do skali zalecanej przez Radę Europy (CEF).

Możliwości. UprawnieniaNic dziwnego nie ma w tej popularności języka francuskiego – jest obecnie w cenie, podczas gdy język angielski traci na wartości. W wielu firmach i przedsiębiorstwach, w instytucjach państwowych, urzędach i organach administracji publicznej to właśnie znajomość francuskiego popłaca.

Jest to jeden z trzech języków urzędowych Unii Europejskiej, którym mówi ok. 80 milionów ludzi. To wystarczający powód, aby się go uczyć. A certyfikat DALF C2? – Certyfikat nie tylko wzmaga atrakcyjność pracownika na rynku pracy i wzbogaca jego CV. W wielu przypadkach znajomość francuskiego jest bowiem niezbędnym warunkiem do podjęcia pracy, a formalne potwierdzeniem w postaci certyfikatu stanowi spory atut.

Podobnie jest w przypadku francuskich uczelni – także tych najlepszych. Certyfikat DALF C2 zwalnia z wszelkich egzaminów językowych i zezwala osobom, dla których francuski nie jest językiem ojczystym, na studiowanie w krajach francuskojęzycznych.

Certyfikat DALF C2 daje również możliwość nauczania języka francuskiego – nie tylko jako lektor w szkole językowej, ale także jako nauczyciel w publicznych szkołach i przedszkolach, również dwujęzycznych. Kwestię tę reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 2009 r.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby wybrać ośrodek egzaminacyjny organizujący egzamin DALF C2, należy odwiedzić stronę internetową: www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php. Znajdziemy tam listę polskich placówek wraz z danymi teleadresowymi. Kontakt z wybranym ośrodkiem jest niezwykle ważny.

Po pierwsze dlatego, że może okazać się, że placówka uczestniczy tylko w jednej z dwóch corocznych sesji egzaminacyjnych (styczeń/luty, maj/czerwiec). Po drugie dlatego, że uczestnictwo w egzaminie powinno się zgłosić nie później niż miesiąc przed planowanym terminem.

Cena egzaminu nieznacznie zmienia się z roku na rok. W 2012 r. koszt certyfikatu wynosił 450 zł.

Szczegółowych informacji na temat egzaminu udzielają także:
- Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-50
- Instytut Francuski w Warszawie, ul. Widok 12, tel. 22 505-98-18


Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij