Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się, w jaki sposób!

Egzaminy DALF (Diplôme approfondi de langue française) mają charakter międzynarodowy i państwowy (ustanowiło je francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej). Są uznawane na całym świecie. Między innymi dlatego – ale także ze względu na fakt, że są bezterminowo ważne – co roku przystępuje do nich wiele osób uczących się francuskiego.

Certyfikat DALF C2 poświadcza znajomość francuskiego jako języka obcego na poziomie zaawansowanym. Jest to druga, i ostatnia, część egzaminu DALF – pierwszą jest DALF C1. Nie znaczy to jednak, że aby podejść do egzaminu DALF C2, trzeba najpierw zdać egzamin na poziomie C1. Co ważne, oba poziomy (C1 i C2) są adekwatne do skali zalecanej przez Radę Europy (CEF).

Możliwości. UprawnieniaNic dziwnego nie ma w tej popularności języka francuskiego – jest obecnie w cenie, podczas gdy język angielski traci na wartości. W wielu firmach i przedsiębiorstwach, w instytucjach państwowych, urzędach i organach administracji publicznej to właśnie znajomość francuskiego popłaca.

Jest to jeden z trzech języków urzędowych Unii Europejskiej, którym mówi ok. 80 milionów ludzi. To wystarczający powód, aby się go uczyć. A certyfikat DALF C2? – Certyfikat nie tylko wzmaga atrakcyjność pracownika na rynku pracy i wzbogaca jego CV. W wielu przypadkach znajomość francuskiego jest bowiem niezbędnym warunkiem do podjęcia pracy, a formalne potwierdzeniem w postaci certyfikatu stanowi spory atut.

Podobnie jest w przypadku francuskich uczelni – także tych najlepszych. Certyfikat DALF C2 zwalnia z wszelkich egzaminów językowych i zezwala osobom, dla których francuski nie jest językiem ojczystym, na studiowanie w krajach francuskojęzycznych.

Certyfikat DALF C2 daje również możliwość nauczania języka francuskiego – nie tylko jako lektor w szkole językowej, ale także jako nauczyciel w publicznych szkołach i przedszkolach, również dwujęzycznych. Kwestię tę reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 2009 r.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby wybrać ośrodek egzaminacyjny organizujący egzamin DALF C2, należy odwiedzić stronę internetową: www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php. Znajdziemy tam listę polskich placówek wraz z danymi teleadresowymi. Kontakt z wybranym ośrodkiem jest niezwykle ważny.

Po pierwsze dlatego, że może okazać się, że placówka uczestniczy tylko w jednej z dwóch corocznych sesji egzaminacyjnych (styczeń/luty, maj/czerwiec). Po drugie dlatego, że uczestnictwo w egzaminie powinno się zgłosić nie później niż miesiąc przed planowanym terminem.

Cena egzaminu nieznacznie zmienia się z roku na rok. W 2012 r. koszt certyfikatu wynosił 450 zł.

Szczegółowych informacji na temat egzaminu udzielają także:
- Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-50
- Instytut Francuski w Warszawie, ul. Widok 12, tel. 22 505-98-18


Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości języka obcego? Jeśli trzy razy odpowiedziałeś „tak”, CELI 5 ( Certificato de Conoscenza dell ...

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły