Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C2)

Szkoły Językowe - Język francuski - DALF (C2)

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się, w jaki sposób!

Egzaminy DALF (Diplôme approfondi de langue française) mają charakter międzynarodowy i państwowy (ustanowiło je francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej). Są uznawane na całym świecie. Między innymi dlatego – ale także ze względu na fakt, że są bezterminowo ważne – co roku przystępuje do nich wiele osób uczących się francuskiego.

Certyfikat DALF C2 poświadcza znajomość francuskiego jako języka obcego na poziomie zaawansowanym. Jest to druga, i ostatnia, część egzaminu DALF – pierwszą jest DALF C1. Nie znaczy to jednak, że aby podejść do egzaminu DALF C2, trzeba najpierw zdać egzamin na poziomie C1. Co ważne, oba poziomy (C1 i C2) są adekwatne do skali zalecanej przez Radę Europy (CEF).

Możliwości. UprawnieniaNic dziwnego nie ma w tej popularności języka francuskiego – jest obecnie w cenie, podczas gdy język angielski traci na wartości. W wielu firmach i przedsiębiorstwach, w instytucjach państwowych, urzędach i organach administracji publicznej to właśnie znajomość francuskiego popłaca.

Jest to jeden z trzech języków urzędowych Unii Europejskiej, którym mówi ok. 80 milionów ludzi. To wystarczający powód, aby się go uczyć. A certyfikat DALF C2? – Certyfikat nie tylko wzmaga atrakcyjność pracownika na rynku pracy i wzbogaca jego CV. W wielu przypadkach znajomość francuskiego jest bowiem niezbędnym warunkiem do podjęcia pracy, a formalne potwierdzeniem w postaci certyfikatu stanowi spory atut.

Podobnie jest w przypadku francuskich uczelni – także tych najlepszych. Certyfikat DALF C2 zwalnia z wszelkich egzaminów językowych i zezwala osobom, dla których francuski nie jest językiem ojczystym, na studiowanie w krajach francuskojęzycznych.

Certyfikat DALF C2 daje również możliwość nauczania języka francuskiego – nie tylko jako lektor w szkole językowej, ale także jako nauczyciel w publicznych szkołach i przedszkolach, również dwujęzycznych. Kwestię tę reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 2009 r.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby wybrać ośrodek egzaminacyjny organizujący egzamin DALF C2, należy odwiedzić stronę internetową: www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php. Znajdziemy tam listę polskich placówek wraz z danymi teleadresowymi. Kontakt z wybranym ośrodkiem jest niezwykle ważny.

Po pierwsze dlatego, że może okazać się, że placówka uczestniczy tylko w jednej z dwóch corocznych sesji egzaminacyjnych (styczeń/luty, maj/czerwiec). Po drugie dlatego, że uczestnictwo w egzaminie powinno się zgłosić nie później niż miesiąc przed planowanym terminem.

Cena egzaminu nieznacznie zmienia się z roku na rok. W 2012 r. koszt certyfikatu wynosił 450 zł.

Szczegółowych informacji na temat egzaminu udzielają także:
- Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-50
- Instytut Francuski w Warszawie, ul. Widok 12, tel. 22 505-98-18


Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język holenderski – PAT

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli tak, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o certyfikacie PAT. Dowiedz się więcej! ...

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród n ...

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)?

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak wielu z nas doświadcza stresu w pracy! Jak często spotykamy s ...

więcej

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to t ...

więcej

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie n ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy