Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

DELF, Diplôme d"études en langue française, to międzynarodowy, oficjalny certyfikat językowy, który potwierdza znajomość języka francuskiego jako języka obcego. Dotyczy zatem osób, dla których francuski nie jest językiem ojczystym. Jest to drugi – obok DALF – certyfikat ustanowiony przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Certyfikat DELF występuje w czterech wersjach:
– DELF Prim – stworzony z myślą o dzieciach (8-12 lat), poziom A1 i A1;
– DELF Junior – stworzony dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej poziom A1, A2, B1, B2;
– DELF Pro (określa poziom języka francuskiego używanego w sytuacjach zawodowych);
– DELF dla dorosłych


Możliwości, uprawnieniaNikt nie ma wątpliwości, że certyfikat językowy to dobra inwestycja. O ile oczywiście, tak jak DELF, jest ważny bezterminowo i uznawany na całym świecie. Certyfikat z języka francuskiego to mile widziany akcent w CV – zwłaszcza teraz, kiedy język angielski jest w zasadzie niezbędnym minimum, warto podejmować naukę pozostałych języków. Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach, trzecim językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Certyfikat DELF, zwłaszcza na poziomie B2, może stanowić przepustkę na francuskie uczelnie, co w dobie rosnącego zainteresowania studiami zagranicą jest sporym atutem. DELF B2 daje również uprawnienia do nauczania przedmiotów niejęzykowych (a więc np. biologii, matematyki czy geografii) w klasach dwujęzycznych – jest zatem doskonałą alternatywą dla nauczycieli, którzy pragną podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Ile to kosztuje?Ceny są zazwyczaj takie same w całej Polsce, różnicują się jedynie w zależności od poziomu egzaminu oraz od jego wersji. W roku 2012 koszty egzaminu wynosiły:

A1 PRIM – 150 zł
A2 PRIM – 200 zł
A1 – 150 zł
A2 – 200 zł
B1 – 270 zł
B2 – 360 zł

Egzamin odbywa się z reguły dwa razy do roku (styczeń/luty, maj/czerwiec). Aby do niego przystąpić, należy zgłosić się do ośrodka egzaminacyjnego nie później niż miesiąc przed planowanym terminem.

Gdzie mogę przystąpić do egzaminu?Pełna lista placówek akredytowanych przez francuskie CIEP (Centre international d"études pédagogique) znajduje się na stronie internetowej:
www.ciep.fr/en/delfdalf/annuaire_centres.php.
Zamieszczono tam dane kontaktowe (adres i telefon).

Instytut Francuski mieści się w Warszawie (ul. Widok 12, tel. 22 505-98-18) i w Krakowie (ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-50). Adres internetowy: www.institutfrancais.pl.

Egzaminy przeprowadza również Ośrodek Egzaminacyjny TELC i DELF szkół językowych Profi-Lingua, jednak (UWAGA!) tylko pod warunkiem, że zbierze się grupa chętnych. W innym wypadku szkoła oferuje jedynie kurs przygotowawczy do egzaminu.

Red. Barbara StachnikData publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który przydaje się w wielu sytuacjach! Dowiedz się więcej na temat egzaminu.

Język hiszpański- DELE (B2)

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład jedna z najważniejszych polskich firm, KGHM Polska Miedź – jednym z wymagań staw ...

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza się doskonale jako przepustka do pracy i nauki w tym słonecznym języku. Sprawdź, g ...

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)?

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij