Szkoły Językowe - Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du Français ).

TCF B2 (Test de Connaissance du Français) to test sygnowany przez francuskie Ministerstwo Edukacji, który sprawdza ogólną, niespecjalistyczną znajomość języka francuskiego jako obcego i określa ją jako średniozaawansowaną.

Do testu TCF przystępują osoby, które zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych czy akademickich, pragną uzyskać wiarygodne potwierdzenie znajomości języka na określonym poziomie – w prosty i szybki sposób.

Przygotowuje go CIEP (Centre international d"études pédagogique). Wyniki testu uznawane są na całym świecie i wydawane są w formie certyfikatu, które jest ważny przez 2 lata od daty przeprowadzenia testu.

Wynik testu przyporządkowuje się do jednego z poziomów (wg skali CEF) – A1, A2, B1, B2, C1, C3. To znaczy, że TCF jest jednym z niewielu testów, których nie można oblać! Test rozwiązać można także w wersji elektronicznej.

Korzyści, możliwościKorzyści płynące z posiadania certyfikatu TCF B2 są trojakie. Po pierwsze – korzyści personalne. Każda osoba ucząca się języka pragnie poznać efekty godzin spędzonych na nauce. Dzięki rozwiązaniu testu TCF i uzyskaniu wyników wskazujących na znajomość B2 (certyfikat określa zdobyte punkty, ale i opisową ocenę znajomości języka) wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze do biegłości!

Po drugie – korzyści zawodowe. Pracodawca, któremu okażemy certyfikat TCF B2, wie, że nasze kompetencje językowe pozwalają na komunikację z francuskojęzycznym klientem. Poziom B2 wystarcza, aby dobrze radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami w pracy. A znajomość języka obcego, jak powszechnie wiadomo, jest niezaprzeczalnym atutem.

Po trzecie – korzyści akademickie, które docenią przede wszystkim kandydaci na francuskie uczelnie. Część szkół wyższych we Francji honoruje bowiem dokumenty potwierdzające znajomość języka na poziomie B2. Dzięki temu kandydat nie musi przystępować do wstępnych egzaminów z języka.

Najlepszym rozwiązaniem dla kandydatów na pierwszy rok studiów we Francji będzie jednak przystąpienie do specjalnej wersji testu TCF DAP (Test de Connaissance du Français pour la Demande d’Admission Préalable), którą przygotowano specjalnie dla przyszłych studentów z zagranicy.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Test TCF można zdawać wielokrotnie, ważne jedynie, aby odstęp pomiędzy jednym a drugim podejściem wynosił 60 dni. Do egzaminu można przystąpić tylko w ośrodkach egzaminacyjnych akredytowanych przez CIEP. Kontaktując się z wybranym ośrodkiem, uzyskamy informację na temat daty egzaminów, zapisów i dokładnej ceny.

Lista polskich ośrodków, które uzyskały akredytację, znajduje się na stronie internetowej: www.ciep.fr/en/tcf/annuaire_centres.php. Wynika z niej, że test przeprowadzają trzy polskie ośrodki. Są to:

- Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-20
- Instytut Francuski w Warszawie, ul Widok 12, tel. 12 505-98-13
- Szkoła Języków i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Bohaterów 12, tel. 17 860-15-15

Do testu można przystąpić również w Paryżu – CIEP we współpracy z Sorboną organizuje co roku miesięczną sesję egzaminacyjną. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej: www.ccfs-sorbonne.fr/tcf.

Każdy test TCF ma tę samą formę. To wynik określa poziom znajomości języka, dlatego koszt testu jest taki sam dla wszystkich zdających. Test dzieli się na dwie części: obowiązkową i fakultatywną. Część obowiązkowa kosztuje ok. 250 zł, a każda część fakultatywna – ok. 120 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości języka obcego? Jeśli trzy razy odpowiedziałeś „tak”, CELI 5 ( Certificato de Conoscenza dell ...

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij