Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du Français ).

TCF B2 (Test de Connaissance du Français) to test sygnowany przez francuskie Ministerstwo Edukacji, który sprawdza ogólną, niespecjalistyczną znajomość języka francuskiego jako obcego i określa ją jako średniozaawansowaną.

Do testu TCF przystępują osoby, które zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych czy akademickich, pragną uzyskać wiarygodne potwierdzenie znajomości języka na określonym poziomie – w prosty i szybki sposób.

Przygotowuje go CIEP (Centre international d"études pédagogique). Wyniki testu uznawane są na całym świecie i wydawane są w formie certyfikatu, które jest ważny przez 2 lata od daty przeprowadzenia testu.

Wynik testu przyporządkowuje się do jednego z poziomów (wg skali CEF) – A1, A2, B1, B2, C1, C3. To znaczy, że TCF jest jednym z niewielu testów, których nie można oblać! Test rozwiązać można także w wersji elektronicznej.

Korzyści, możliwościKorzyści płynące z posiadania certyfikatu TCF B2 są trojakie. Po pierwsze – korzyści personalne. Każda osoba ucząca się języka pragnie poznać efekty godzin spędzonych na nauce. Dzięki rozwiązaniu testu TCF i uzyskaniu wyników wskazujących na znajomość B2 (certyfikat określa zdobyte punkty, ale i opisową ocenę znajomości języka) wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze do biegłości!

Po drugie – korzyści zawodowe. Pracodawca, któremu okażemy certyfikat TCF B2, wie, że nasze kompetencje językowe pozwalają na komunikację z francuskojęzycznym klientem. Poziom B2 wystarcza, aby dobrze radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami w pracy. A znajomość języka obcego, jak powszechnie wiadomo, jest niezaprzeczalnym atutem.

Po trzecie – korzyści akademickie, które docenią przede wszystkim kandydaci na francuskie uczelnie. Część szkół wyższych we Francji honoruje bowiem dokumenty potwierdzające znajomość języka na poziomie B2. Dzięki temu kandydat nie musi przystępować do wstępnych egzaminów z języka.

Najlepszym rozwiązaniem dla kandydatów na pierwszy rok studiów we Francji będzie jednak przystąpienie do specjalnej wersji testu TCF DAP (Test de Connaissance du Français pour la Demande d’Admission Préalable), którą przygotowano specjalnie dla przyszłych studentów z zagranicy.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Test TCF można zdawać wielokrotnie, ważne jedynie, aby odstęp pomiędzy jednym a drugim podejściem wynosił 60 dni. Do egzaminu można przystąpić tylko w ośrodkach egzaminacyjnych akredytowanych przez CIEP. Kontaktując się z wybranym ośrodkiem, uzyskamy informację na temat daty egzaminów, zapisów i dokładnej ceny.

Lista polskich ośrodków, które uzyskały akredytację, znajduje się na stronie internetowej: www.ciep.fr/en/tcf/annuaire_centres.php. Wynika z niej, że test przeprowadzają trzy polskie ośrodki. Są to:

- Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-20
- Instytut Francuski w Warszawie, ul Widok 12, tel. 12 505-98-13
- Szkoła Języków i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Bohaterów 12, tel. 17 860-15-15

Do testu można przystąpić również w Paryżu – CIEP we współpracy z Sorboną organizuje co roku miesięczną sesję egzaminacyjną. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej: www.ccfs-sorbonne.fr/tcf.

Każdy test TCF ma tę samą formę. To wynik określa poziom znajomości języka, dlatego koszt testu jest taki sam dla wszystkich zdających. Test dzieli się na dwie części: obowiązkową i fakultatywną. Część obowiązkowa kosztuje ok. 250 zł, a każda część fakultatywna – ok. 120 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)? Nie masz pojęcia, gdzie możesz zdać egzamin i ile to kosztuje? Dowiedz się jak naj ...

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwi ...

Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły