Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Posiadanie certyfikatu TCF C1 wskazuje na fakt, że osoba, która przystąpiła do testu TCF, uzyskała wynik adekwatny do zaawansowanego poziomu znajomości języka – w skali CEF określanego jako C1. Test TCF weryfikuje znajomość języka francuskiego jako obcego, sprawdzając przy tym ogólne, a nie specjalistyczne słownictwo. Właśnie dlatego wiele osób uczących się francuskiego wybiera właśnie test TCF jako pierwszy oficjalny test sprawdzający kompetencje językowe.

Test TCF ma jednolitą formę – to wynik różnicuje poziomy (adekwatne do skali CEF). Na zlecenie francuskiego Ministerstwa Edukacji pracowuje go CIEP (Centre international d"études pédagogique). Wyniki testu – zarówno ilość uzyskanych punktów, jak i opisową ocenę kompetencji językowych – otrzymujemy w formie certyfikatu, który jest ważny przez okres 2 lat od dnia, w którym przeprowadzono test.

Uprawnienia, możliwościOsoby, które legitymują swoją znajomość francuskiego certyfikatem TCF C1, czerpią z tego faktu przede wszystkim korzyści zawodowe. Dzięki potwierdzeniu znajomości języka na poziomie zaawansowanym – co istotne, znajomości aktualnej (certyfikat jest ważny przez określony okres) – potencjalni pracownicy mogą starać się o pracę na stanowiskach wymagających biegłości w języku francuskim. Pracodawcy z kolei mają pewność, że zatrudniają osoby kompetentne.

Kandydaci na studia prowadzone przez francuskie uczelnie będą z kolei zwolnieni z wstępnych egzaminów językowych, jeżeli znajomość języka udokumentują certyfikatem TCF DAP (Test de Connaissance du Français pour la Demande d’Admission Préalable) właśnie na poziomie C1. Jest to certyfikat stworzony specjalnie z myślą o osobach aplikujących na studia we Francji, zwalniający z konieczności przystępowania do testów sprawdzających, czy kandydat sprosta studiom w języku francuskim.

Gdzie mogę zdać test TCF i ile to kosztuje?Do testu TCF można podejść w jednym z trzech ośrodków egzaminacyjnych w Polsce akredytowanych przez CIEP – w Krakowie, Warszawie lub Rzeszowie. Test można zdawać kilka razy – należy jednak pamiętać o 60-dniowym odstępie pomiędzy jednym a drugim testem.

w Krakowie: Instytut Francuski ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-20
w Warszawie: Instytut Francuski, ul Widok 12, tel. 12 505-98-13
w Rzeszowie: Szkoła Języków i Zarządzania, ul. Bohaterów 12, 17 860-15-15

Test można zdawać również we Francji – między innymi w Paryżu. CIEP w porozumieniu z Sorboną organizuje rokrocznie sesję egzaminacyjną. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ccfs-sorbonne.fr/tcf.

Do testu TCF można przystąpić również online, na stronie internetowej www.ciep.fr.

Test składa się z dwóch części. Obowiązkowa część testu TCF kosztuje ok. 250 zł, a fakultatywna – ok. 120 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły