Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Posiadanie certyfikatu TCF C1 wskazuje na fakt, że osoba, która przystąpiła do testu TCF, uzyskała wynik adekwatny do zaawansowanego poziomu znajomości języka – w skali CEF określanego jako C1. Test TCF weryfikuje znajomość języka francuskiego jako obcego, sprawdzając przy tym ogólne, a nie specjalistyczne słownictwo. Właśnie dlatego wiele osób uczących się francuskiego wybiera właśnie test TCF jako pierwszy oficjalny test sprawdzający kompetencje językowe.

Test TCF ma jednolitą formę – to wynik różnicuje poziomy (adekwatne do skali CEF). Na zlecenie francuskiego Ministerstwa Edukacji pracowuje go CIEP (Centre international d"études pédagogique). Wyniki testu – zarówno ilość uzyskanych punktów, jak i opisową ocenę kompetencji językowych – otrzymujemy w formie certyfikatu, który jest ważny przez okres 2 lat od dnia, w którym przeprowadzono test.

Uprawnienia, możliwościOsoby, które legitymują swoją znajomość francuskiego certyfikatem TCF C1, czerpią z tego faktu przede wszystkim korzyści zawodowe. Dzięki potwierdzeniu znajomości języka na poziomie zaawansowanym – co istotne, znajomości aktualnej (certyfikat jest ważny przez określony okres) – potencjalni pracownicy mogą starać się o pracę na stanowiskach wymagających biegłości w języku francuskim. Pracodawcy z kolei mają pewność, że zatrudniają osoby kompetentne.

Kandydaci na studia prowadzone przez francuskie uczelnie będą z kolei zwolnieni z wstępnych egzaminów językowych, jeżeli znajomość języka udokumentują certyfikatem TCF DAP (Test de Connaissance du Français pour la Demande d’Admission Préalable) właśnie na poziomie C1. Jest to certyfikat stworzony specjalnie z myślą o osobach aplikujących na studia we Francji, zwalniający z konieczności przystępowania do testów sprawdzających, czy kandydat sprosta studiom w języku francuskim.

Gdzie mogę zdać test TCF i ile to kosztuje?Do testu TCF można podejść w jednym z trzech ośrodków egzaminacyjnych w Polsce akredytowanych przez CIEP – w Krakowie, Warszawie lub Rzeszowie. Test można zdawać kilka razy – należy jednak pamiętać o 60-dniowym odstępie pomiędzy jednym a drugim testem.

w Krakowie: Instytut Francuski ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-20
w Warszawie: Instytut Francuski, ul Widok 12, tel. 12 505-98-13
w Rzeszowie: Szkoła Języków i Zarządzania, ul. Bohaterów 12, 17 860-15-15

Test można zdawać również we Francji – między innymi w Paryżu. CIEP w porozumieniu z Sorboną organizuje rokrocznie sesję egzaminacyjną. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ccfs-sorbonne.fr/tcf.

Do testu TCF można przystąpić również online, na stronie internetowej www.ciep.fr.

Test składa się z dwóch części. Obowiązkowa część testu TCF kosztuje ok. 250 zł, a fakultatywna – ok. 120 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij