Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich latach, widzimy, jak istotną umiejętnością na przyszłym rynku pracy okaże się znajomość tego języka.

Biegła znajomość hiszpańskiego prawdopodobnie nie zagwarantuje nam wymarzonego stanowiska w dużej firmie, znacznie jednak zwiększa nasze szanse w procesie rekrutacji. Oczywiście, nikt nie uwierzy nam na słowo, że płynnie gawędzimy z rodzimymi użytkownikami języka i czytamy dzieła Cervantesa w oryginale – potrzebujemy dokumentu potwierdzającego nasze umiejętności.

Certyfikat odzwierciedlający biegłość lingwistyczną w zakresie języka hiszpańskiego to DELE C2 (Diploma de Español como Lengua Extranjera – pol. Certyfikat z hiszpańskiego jako języka obcego), prezentujący szósty, najwyższy z możliwych według CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego) poziom zaawansowania. Jakie możliwości i uprawnienia daje uzyskanie takiego dyplomu?

Uprawnienia i możliwości



Warto mieć świadomość, że egzaminy DELE, przeprowadzane przez niezwykle prestiżowy i rozpoznawany na całym świecie Instytut Cervantesa, to najbardziej poważane przez pracodawców testy umiejętności językowych. Jeśli wśród wymagań przedstawianych w konkretnej ofercie pracy pojawia się „biegła znajomość języka hiszpańskiego”, możemy być pewni, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy poproszeni o przedstawienie właśnie certyfikatu DELE C2. Otwiera on przed nami niezwykle szerokie możliwości pracy w praktycznie wszystkich sektorach zatrudnienia, gdzie wymagany jest język hiszpański.

Posiadanie DELE C2 pozwala na nauczanie języka hiszpańskiego we wszystkich typach przedszkoli oraz szkół (także w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach policealnych) na wszystkich etapach zaawansowania (przy jednoczesnym posiadaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego i dydaktycznego), a także w szkołach językowych.

Jeśli chodzi o uczelnie, legitymując się tym dokumentem możemy nie tylko ubiegać się o zwolnienie z lektoratu i egzaminu z języka hiszpańskiego, ale także kandydować na stanowisko lektora tego języka w praktycznych studiach nauki języków obcych przy uniwersytetach.

Koszty



Ustalona na rok 2012 cena egzaminu certyfikacyjnego DELE C2 to 610zł. Jeśli jednak do egzaminu zechcemy przystąpić w jednym z dwóch głównych polskich ośrodków Instytutu Cervantesa – w Warszawie lub w Krakowie – cena wyjściowa wyniesie tylko 458zł. Inne rabaty przysługują także osobom, które zdawały już egzamin DELE w przeszłości (30%) czy uczestnikom stacjonarnych kursów przygotowawczych Instytutu Cervantesa (25%), a także zdającym, którzy zapiszą się na egzamin w pierwszych dniach zapisów (5%).

Przydatne adresy i telefony



Instytut Cervantesa w Warszawie
ul. Nowogrodzka 22
00-511 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 22 501 39 00
cenvar@cervantes.es

Instytut Cervantesa w Krakowie
ul. Kanonicza 12
31-002 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 12 421 32 55
cracovia@cervantes.pl

red. Katarzyna Lipska
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj o egzaminie i o koszyściach wynikających z posiadania tego certyfikatu.

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij