Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich latach, widzimy, jak istotną umiejętnością na przyszłym rynku pracy okaże się znajomość tego języka.

Biegła znajomość hiszpańskiego prawdopodobnie nie zagwarantuje nam wymarzonego stanowiska w dużej firmie, znacznie jednak zwiększa nasze szanse w procesie rekrutacji. Oczywiście, nikt nie uwierzy nam na słowo, że płynnie gawędzimy z rodzimymi użytkownikami języka i czytamy dzieła Cervantesa w oryginale – potrzebujemy dokumentu potwierdzającego nasze umiejętności.

Certyfikat odzwierciedlający biegłość lingwistyczną w zakresie języka hiszpańskiego to DELE C2 (Diploma de Español como Lengua Extranjera – pol. Certyfikat z hiszpańskiego jako języka obcego), prezentujący szósty, najwyższy z możliwych według CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego) poziom zaawansowania. Jakie możliwości i uprawnienia daje uzyskanie takiego dyplomu?

Uprawnienia i możliwościWarto mieć świadomość, że egzaminy DELE, przeprowadzane przez niezwykle prestiżowy i rozpoznawany na całym świecie Instytut Cervantesa, to najbardziej poważane przez pracodawców testy umiejętności językowych. Jeśli wśród wymagań przedstawianych w konkretnej ofercie pracy pojawia się „biegła znajomość języka hiszpańskiego”, możemy być pewni, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy poproszeni o przedstawienie właśnie certyfikatu DELE C2. Otwiera on przed nami niezwykle szerokie możliwości pracy w praktycznie wszystkich sektorach zatrudnienia, gdzie wymagany jest język hiszpański.

Posiadanie DELE C2 pozwala na nauczanie języka hiszpańskiego we wszystkich typach przedszkoli oraz szkół (także w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach policealnych) na wszystkich etapach zaawansowania (przy jednoczesnym posiadaniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego i dydaktycznego), a także w szkołach językowych.

Jeśli chodzi o uczelnie, legitymując się tym dokumentem możemy nie tylko ubiegać się o zwolnienie z lektoratu i egzaminu z języka hiszpańskiego, ale także kandydować na stanowisko lektora tego języka w praktycznych studiach nauki języków obcych przy uniwersytetach.

KosztyUstalona na rok 2012 cena egzaminu certyfikacyjnego DELE C2 to 610zł. Jeśli jednak do egzaminu zechcemy przystąpić w jednym z dwóch głównych polskich ośrodków Instytutu Cervantesa – w Warszawie lub w Krakowie – cena wyjściowa wyniesie tylko 458zł. Inne rabaty przysługują także osobom, które zdawały już egzamin DELE w przeszłości (30%) czy uczestnikom stacjonarnych kursów przygotowawczych Instytutu Cervantesa (25%), a także zdającym, którzy zapiszą się na egzamin w pierwszych dniach zapisów (5%).

Przydatne adresy i telefonyInstytut Cervantesa w Warszawie
ul. Nowogrodzka 22
00-511 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 22 501 39 00
cenvar@cervantes.es

Instytut Cervantesa w Krakowie
ul. Kanonicza 12
31-002 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 12 421 32 55
cracovia@cervantes.pl

red. Katarzyna Lipska
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły