Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin.

CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal) to oficjalny, międzynarodowy certyfikat, potwierdzający znajomość języka niderlandzkiego jako obcego. Do egzaminu mogą przystępować wszystkie osoby uczące się tego języka, dla których nie jest on językiem ojczystym.

Egzamin opracowują pracownicy naukowi Katolickiego Uniwersytetu w Lueven na zlecenie Niderlandzkiej Unii Językowej. Z uwagi na fakt, że rozpoczęciu nauki języka niderlandzkiego towarzyszą różne motywacje – wyjazd na wakacje, na studia, do pracy, chęć biegłego władania egzotycznym językiem – także sam egzamin przygotowany jest w kilku wersjach. Poszczególne profile egzaminu różnią się między sobą poziomem zaawansowania.

Możliwości, uprawnieniaOto profile certyfikatu CNaVT wraz z odpowiadającym im poziomem (według skali CEF):
- Turystyczna i potoczna znajomość języka (PTIT) – A2
- Społeczna znajomość języka (PMT) – B1
- Zawodowa znajomość języka (PPT) – B2
- Znajomość języka obcego dla szkolnictwa wyższego (PTHO) – B2
- Akademicka znajomość języka obcego (PAT) – C1

Każdy z certyfikatów wiąże się z określonymi kompetencjami językowymi i, co za tym idzie, z pewnymi profitami i uprawnieniami. I tak na przykład certyfikaty CNaVT PPT i PTHO sprzyjają podjęciu pracy lub studiów zagranicą.

Warto pamiętać, że w 2007 r. Holandia otworzyła swój rynek pracy także dla Polaków. Przedstawiciele wielu zawodów pracują obecnie w Holandii. Jeśli Ty także rozważasz międzynarodowy kontrakt, zadbaj o to, aby móc formalnie potwierdzić umiejętności językowe. Certyfikat zwalnia również z wstępnych egzaminów językowych na holenderskie uczelnie.

Znajomość języka niderlandzkiego na poziomie średniozaawansowanym (B2) z reguły wystarcza także, aby pracować po niederlandzku w Polsce - firmy międzynarodowe potrzebują osób znających ten „niszowy” język.

Certyfikat CNaVT z pewnością zwiększy zawodowe szanse - określa bowiem znajomość mało popularnego języka, na który wciąż rośnie zapotrzebowanie. Certyfikat CNaVT PAT umożliwia pracę w charakterze lektora języka niderlandzkiego lub nauczyciela.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Egzamin CNaVT można zdać między innymi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Oto lista wybranych ośrodków egzaminacyjnych i dane kontaktowe:

- Kraków, Instytut Niderlandzki, 12 625-18-81
- Poznań, Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 61 829-35-06
- Warszawa, Szkoła Językowa Centrum Europy, 22 629-77-86;
Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej, 22 616-20-91
- Wrocław, Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722

Egzaminy odbywają się co roku, na początku maja. Aby móc wziąć udział w egzaminie, należy odpowiednio wcześniej skontaktować się z ośrodkiem egzaminacyjnym. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Wrocławski egzaminują nie tylko studentów!

Koszt egzaminu wynosi ok. 150 zł. Egzaminy sprawdzane są w Lueven.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język angielski CPE

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków może jednak pochwalić się posiadaniem odpowiedniego, potwierdzającego tę umiejętność ...

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród n ...

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

Język włoski - CELI 4

Jakie uprawnienia daje certfikat CELI 4? Gdzie można przystąpić do egzamin? Ile to kosztuje? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto formalnie

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły