Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin.

CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal) to oficjalny, międzynarodowy certyfikat, potwierdzający znajomość języka niderlandzkiego jako obcego. Do egzaminu mogą przystępować wszystkie osoby uczące się tego języka, dla których nie jest on językiem ojczystym.

Egzamin opracowują pracownicy naukowi Katolickiego Uniwersytetu w Lueven na zlecenie Niderlandzkiej Unii Językowej. Z uwagi na fakt, że rozpoczęciu nauki języka niderlandzkiego towarzyszą różne motywacje – wyjazd na wakacje, na studia, do pracy, chęć biegłego władania egzotycznym językiem – także sam egzamin przygotowany jest w kilku wersjach. Poszczególne profile egzaminu różnią się między sobą poziomem zaawansowania.

Możliwości, uprawnieniaOto profile certyfikatu CNaVT wraz z odpowiadającym im poziomem (według skali CEF):
- Turystyczna i potoczna znajomość języka (PTIT) – A2
- Społeczna znajomość języka (PMT) – B1
- Zawodowa znajomość języka (PPT) – B2
- Znajomość języka obcego dla szkolnictwa wyższego (PTHO) – B2
- Akademicka znajomość języka obcego (PAT) – C1

Każdy z certyfikatów wiąże się z określonymi kompetencjami językowymi i, co za tym idzie, z pewnymi profitami i uprawnieniami. I tak na przykład certyfikaty CNaVT PPT i PTHO sprzyjają podjęciu pracy lub studiów zagranicą.

Warto pamiętać, że w 2007 r. Holandia otworzyła swój rynek pracy także dla Polaków. Przedstawiciele wielu zawodów pracują obecnie w Holandii. Jeśli Ty także rozważasz międzynarodowy kontrakt, zadbaj o to, aby móc formalnie potwierdzić umiejętności językowe. Certyfikat zwalnia również z wstępnych egzaminów językowych na holenderskie uczelnie.

Znajomość języka niderlandzkiego na poziomie średniozaawansowanym (B2) z reguły wystarcza także, aby pracować po niederlandzku w Polsce - firmy międzynarodowe potrzebują osób znających ten „niszowy” język.

Certyfikat CNaVT z pewnością zwiększy zawodowe szanse - określa bowiem znajomość mało popularnego języka, na który wciąż rośnie zapotrzebowanie. Certyfikat CNaVT PAT umożliwia pracę w charakterze lektora języka niderlandzkiego lub nauczyciela.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Egzamin CNaVT można zdać między innymi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Oto lista wybranych ośrodków egzaminacyjnych i dane kontaktowe:

- Kraków, Instytut Niderlandzki, 12 625-18-81
- Poznań, Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 61 829-35-06
- Warszawa, Szkoła Językowa Centrum Europy, 22 629-77-86;
Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej, 22 616-20-91
- Wrocław, Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722

Egzaminy odbywają się co roku, na początku maja. Aby móc wziąć udział w egzaminie, należy odpowiednio wcześniej skontaktować się z ośrodkiem egzaminacyjnym. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Wrocławski egzaminują nie tylko studentów!

Koszt egzaminu wynosi ok. 150 zł. Egzaminy sprawdzane są w Lueven.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych –  CAE

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać, ale wręcz myśleć w tym języku, dobrze byłoby wykorzystać to w życiu zawodowym... ...

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij