Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - PPT

Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - PPT

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród nich? Przeczytaj więcej!

PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) jest certyfikatem potwierdzającym znajomość języka niderlandzkiego jako obcego na poziomie B2 (wg skali CEF Rady Europy). Podobnie jak pozostałe oficjalne certyfikaty dotyczące tego języka, także i PPT przygototywany jest na zlecenie Niderlandzkiej Unii Językowej przez zespół naukowców Katolickiego Uniwersytetu w Lueven.

PPT nie jest jednak certyfikatem potwierdzającym wszystkie kompetencje językowe w odniesieniu do danego poziomu zaawansowania. Egzamin obejmuje swoim zakresem przede wszystkim zawodową znajomość języka – słownictwo fachowe; zwroty wykorzystywane w codziennych sytuacjach, z jakimi mamy do czynienia w pracy. PPT stanowi jeden z profili certyfikatu CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal).

Możliwości. UprawnieniaZ uwagi na specyfikę egzaminu skierowany jest on głównie do osób, które chcą pracować po holendersku – kluczowe są tutaj profesje administracyjne i usługowe; znajomość słownictwa właśnie tego rodzaju sprawdza egzamin, a następnie poświadcza certyfikat. PPT z pewnością przyda się osobom, które chcą w języku niderlandzkim pracować np. jako sekretarka, pracownik banku lub urzędu).

Taki certyfikat posłuży jednak nie tylko Polakom pracującym zagranicą – polscy pracodawcy coraz częściej potrzebują pracowników znających „egzotyczne” języki. Szczególnie firmy outsourcingowe i międzynarodowe korporacje, które współpracują z przedstawicielami wielu krajów, cenią sobie takie niestandardowe umiejętności, jak możliwość porozumienia się po niderlandzku.

PPT uatrakcyjnia zatem CV tych osób, które myślą o pracy poza granicami kraju, a także tych, których stanowisko wymaga kontaktów z holenderskim klientem. Atrakcyjne CV to z reguły szansa na lepsze zarobki, warto o tym pamiętać!

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby zdać egzamin z języka niderlandzkiego i móc uzyskać certyfikat, należy skontaktować się z jednym z ośrodków egzamiacyjnych. Oto kilka z nich:

W Krakowie: Instytut Niderlandzki, tel. 12 625-18-81
W Poznaniu: Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 61 829-35-06
we Wrocławiu: Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722
W Warszawie:
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej, 22 616-20-91
- Szkoła Językowa Centrum Europy, 22 629-77-86

Uniwersytety w Poznaniu i we Wrocławiu zapraszają na egzaminy nie tylko studentów!

Egzaminy odbywają się zwykle na początku maja. Ich koszt wynosi ok. 150zł. Na wyniki czeka się ok. 3 miesięcy, egzaminy sprawdzane są bowiem w samym Lueven.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy atut w procesie rekrutacyjnym. To pierwszy, podstawowy warunek, który musi zostać spełniony ...

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak wielu z nas doświadcza stresu w pracy! Jak często spotykamy s ...

więcej

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to t ...

więcej

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie n ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy