Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród nich? Przeczytaj więcej!

PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) jest certyfikatem potwierdzającym znajomość języka niderlandzkiego jako obcego na poziomie B2 (wg skali CEF Rady Europy). Podobnie jak pozostałe oficjalne certyfikaty dotyczące tego języka, także i PPT przygototywany jest na zlecenie Niderlandzkiej Unii Językowej przez zespół naukowców Katolickiego Uniwersytetu w Lueven.

PPT nie jest jednak certyfikatem potwierdzającym wszystkie kompetencje językowe w odniesieniu do danego poziomu zaawansowania. Egzamin obejmuje swoim zakresem przede wszystkim zawodową znajomość języka – słownictwo fachowe; zwroty wykorzystywane w codziennych sytuacjach, z jakimi mamy do czynienia w pracy. PPT stanowi jeden z profili certyfikatu CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal).

Możliwości. UprawnieniaZ uwagi na specyfikę egzaminu skierowany jest on głównie do osób, które chcą pracować po holendersku – kluczowe są tutaj profesje administracyjne i usługowe; znajomość słownictwa właśnie tego rodzaju sprawdza egzamin, a następnie poświadcza certyfikat. PPT z pewnością przyda się osobom, które chcą w języku niderlandzkim pracować np. jako sekretarka, pracownik banku lub urzędu).

Taki certyfikat posłuży jednak nie tylko Polakom pracującym zagranicą – polscy pracodawcy coraz częściej potrzebują pracowników znających „egzotyczne” języki. Szczególnie firmy outsourcingowe i międzynarodowe korporacje, które współpracują z przedstawicielami wielu krajów, cenią sobie takie niestandardowe umiejętności, jak możliwość porozumienia się po niderlandzku.

PPT uatrakcyjnia zatem CV tych osób, które myślą o pracy poza granicami kraju, a także tych, których stanowisko wymaga kontaktów z holenderskim klientem. Atrakcyjne CV to z reguły szansa na lepsze zarobki, warto o tym pamiętać!

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby zdać egzamin z języka niderlandzkiego i móc uzyskać certyfikat, należy skontaktować się z jednym z ośrodków egzamiacyjnych. Oto kilka z nich:

W Krakowie: Instytut Niderlandzki, tel. 12 625-18-81
W Poznaniu: Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 61 829-35-06
we Wrocławiu: Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722
W Warszawie:
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej, 22 616-20-91
- Szkoła Językowa Centrum Europy, 22 629-77-86

Uniwersytety w Poznaniu i we Wrocławiu zapraszają na egzaminy nie tylko studentów!

Egzaminy odbywają się zwykle na początku maja. Ich koszt wynosi ok. 150zł. Na wyniki czeka się ok. 3 miesięcy, egzaminy sprawdzane są bowiem w samym Lueven.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij