Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród nich? Przeczytaj więcej!

PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) jest certyfikatem potwierdzającym znajomość języka niderlandzkiego jako obcego na poziomie B2 (wg skali CEF Rady Europy). Podobnie jak pozostałe oficjalne certyfikaty dotyczące tego języka, także i PPT przygototywany jest na zlecenie Niderlandzkiej Unii Językowej przez zespół naukowców Katolickiego Uniwersytetu w Lueven.

PPT nie jest jednak certyfikatem potwierdzającym wszystkie kompetencje językowe w odniesieniu do danego poziomu zaawansowania. Egzamin obejmuje swoim zakresem przede wszystkim zawodową znajomość języka – słownictwo fachowe; zwroty wykorzystywane w codziennych sytuacjach, z jakimi mamy do czynienia w pracy. PPT stanowi jeden z profili certyfikatu CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal).

Możliwości. UprawnieniaZ uwagi na specyfikę egzaminu skierowany jest on głównie do osób, które chcą pracować po holendersku – kluczowe są tutaj profesje administracyjne i usługowe; znajomość słownictwa właśnie tego rodzaju sprawdza egzamin, a następnie poświadcza certyfikat. PPT z pewnością przyda się osobom, które chcą w języku niderlandzkim pracować np. jako sekretarka, pracownik banku lub urzędu).

Taki certyfikat posłuży jednak nie tylko Polakom pracującym zagranicą – polscy pracodawcy coraz częściej potrzebują pracowników znających „egzotyczne” języki. Szczególnie firmy outsourcingowe i międzynarodowe korporacje, które współpracują z przedstawicielami wielu krajów, cenią sobie takie niestandardowe umiejętności, jak możliwość porozumienia się po niderlandzku.

PPT uatrakcyjnia zatem CV tych osób, które myślą o pracy poza granicami kraju, a także tych, których stanowisko wymaga kontaktów z holenderskim klientem. Atrakcyjne CV to z reguły szansa na lepsze zarobki, warto o tym pamiętać!

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby zdać egzamin z języka niderlandzkiego i móc uzyskać certyfikat, należy skontaktować się z jednym z ośrodków egzamiacyjnych. Oto kilka z nich:

W Krakowie: Instytut Niderlandzki, tel. 12 625-18-81
W Poznaniu: Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 61 829-35-06
we Wrocławiu: Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722
W Warszawie:
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej, 22 616-20-91
- Szkoła Językowa Centrum Europy, 22 629-77-86

Uniwersytety w Poznaniu i we Wrocławiu zapraszają na egzaminy nie tylko studentów!

Egzaminy odbywają się zwykle na początku maja. Ich koszt wynosi ok. 150zł. Na wyniki czeka się ok. 3 miesięcy, egzaminy sprawdzane są bowiem w samym Lueven.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język holenderski – PAT

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli tak, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o certyfikacie PAT. Dowiedz się więcej! ...

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych –  CAE

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać, ale wręcz myśleć w tym języku, dobrze byłoby wykorzystać to w życiu zawodowym... ...

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład

Język włoski - CELI 4

Jakie uprawnienia daje certfikat CELI 4? Gdzie można przystąpić do egzamin? Ile to kosztuje? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto formalnie

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły