Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) to jeden z profili certyfikatu CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal). Podobnie jak pozostałe profile służy potwierdzeniu poziomu znajomości języka niderlandzkiego jako obcego, z tą jednak różnicą, że odnosi się do znajomości umożliwiającej podjęcie nauki w Holandii.

Z myślą o standardach zalecanych przez Radę Europy certyfikatom językowym nadaje się oznaczenia – po to, aby na całym świecie z łatwością można było zidentyfikować poziom znajomości języka na podstawie certyfikatu. PTHO odpowiada poziomowi B2, a więc poziomowi średniozaawansowanemu.

Uprawnienia i możlwościGłówną korzyścią wynikającą z posiadania certyfikatu PTHO jest możliwość podjęcia studiów na którejś z holenderskich uczelni. Egzamin zaprojektowano bowiem tak, aby sprawdzał kompetencje językowe niezbędne do pobierania nauki w Kraju Tulipanów.

Studia w Holandii mogą być z kolei doskonałą okazją ku temu, aby rozwinąć nie tylko umiejętności językowe, ale także ku temu, aby rozwinąć akademickie skrzydła. Znajomość nietypowego języka (trzeba przyznać, że niderlandzki jest raczej „niszowy”) oraz dyplom zagranicznej uczelni z pewnością ułatwią zawodowy start i pozytywnie wpłyną na karierę.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby przystąpić do egzaminu PTHO, należy skontaktować się z wybranym ośrodkiem egzaminacyjnym nie później niż miesiąc przed planowanym terminem. Egzamin można zdać między innymi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Warszawie. Poniżej znajdują się dane kontaktowe przykładowych ośrodków egzaminacyjnych.

- Instytut Niderlandzki w Krakowie, 12 625-18-81
- Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 61 829-35-06
- Szkoła Językowa Centrum Europy w Warszawie, 22 629-77-86;
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej w Warszawie, 22 616-20-91
- Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722

Egzamin kosztuje ok. 150 zł.


Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza się doskonale jako przepustka do pracy i nauki w tym słonecznym języku. Sprawdź, g ...

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób,

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij