Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który przydaje się w wielu sytuacjach! Dowiedz się więcej na temat egzaminu.

Goethe-Zertifikat C1 to stosunkowo nowy egzamin, który w 2007 r. zastąpił egzamin Zentrale Mittelstufenprüfung (ZMP), potocznie nazywany „Mittelstufe”. Goethe-Zertifikat C1 jest – według klasyfikacji CEF Rady Europy – egzaminem na poziomie zaawansowanym. Jest zatem trudniejszy niż przeprowadzany wcześniej ZMP, który przeznaczony był dla osób znających język niemiecki na poziomie średniozaawansowanym (B2).

Do egzaminu mogą przystąpić osoby powyżej 16. roku życia, które mają za sobą ok. 800-1000 godzin nauki języka niemieckiego. Certyfikat Instytutu Goethego, a więc instytucji powołanej przede wszystkim w celu promowania języka niemieckiego, cieszy się renomą na całym świecie .

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka niemieckiego to obecnie spory atut. Międzynarodowe kontakty, zwłaszcza te sąsiedzkie, zaczynają odgrywać dominującą rolę nie tylko w usługach (np. w handlu czy turystyce), ale także w innych sektorach gospodarki. Wiele przedsiębiorstw, nawet tych najmniejszych, potrzebuje w związku z tym pracowników, którzy potrafią porozumieć się z niemieckojęzycznym partnerem biznesowym. Również firmy outsourcingowe czy polskie agendy zagranicznych spółek chętnie zatrudniają osoby, które znają – poza językiem angielskim – także język niemiecki.

Sąsiedztwo Niemiec i otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków sprzyja również zarobkowaniu zagranicą – nie tylko na tzw. saksach. Niemieckie firmy coraz częściej przyjmują do pracy wykwalifikowanych pracowników z Polski. Oprócz wykształcenia, pracodawcy wymagają jednak zaawansowanej znajomości języka – najczęściej potwierdzonej stosownym certyfikatem. Geothe-Zertifikat C1 wydaje się zatem interesującą propozycją dla osób, które rozważają podjęcie pracy za zachodnią granicą.

Goethe-Zertifikat C1 jest również doskonałym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć studia w Niemczech lub wyjechać na zagraniczną wymianę – zwalnia bowiem z językowych egzaminów wstępnych na większość niemieckich uniwersytetów i szkół wyższych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. osoba, która posiada certyfikat Goethe-Zertifikat C1, może pracować jako nauczyciel języka niemieckiego w szkołach i przedszkolach.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Egzamin Goethe-Zertifikat C1 przeprowadzany jest w Instytutach Goethego lub w akredytowanych Centrach Egzaminacyjnych Instytutu Goethego. W tych samych miejscach sprawdza się arkusze egzaminacyjne – dzięki temu na wyniki nie czeka się długo. Listę wszystkich ośrodków egzaminacyjnych oraz ich dane teleadresowe można znaleźć na stronie internetowej Instytut Goethego:

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/net/prz/plindex.htm

Koszt egzaminu wynosi 510 zł (część pisemna i ustna), jednak w niektórych przypadkach (np. dla uczestników kursu przygotowującego do egzaminu) cena jest niższa. Egzamin próbny kosztuje 70 zł, a dla słuchaczy kursów najczęściej jest bezpłatny.

Informacje na temat egzaminu (terminy, szczegóły zapisów itp.) Goethe-Zertifikat C1 można uzyskać również w polskich oddziałach Instytutu Goethego.
Kraków, Rynek Główny 20, tel. 12 422-58-29
Warszawa, ul. Chmielna 13A, tel. 22 505-90-00

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem socjologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem socjologia w Krakowie

Interesujesz się współczesnym światem i tym, jakie zmiany zachodzą w strukturach społecznych? Lubisz być na bieżąco, masz „otwarty umysł”, jesteś humanistą, ale z analitycznym zacięciem? Być może studia na kierunku socjologia okażą się dla Ciebie najlepszym wyborem – sprawdź to!

więcej

Uczelnie z kierunkiem Akustyka w Poznaniu

Uczelnie z kierunkiem Akustyka w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z kierunkiem MISH w Warszawie

Uczelnie z kierunkiem MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Język angielski CPE

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków może jednak pochwalić się posiadaniem odpowiedniego, potwierdzającego tę umiejętność ...

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

Z czym kojarzy się licealistom wychowanie fizyczne? Przede wszystkim z jednym z najbardziej niewymagających i przyjemnych przedmiotów szkolnych – skrótowo zwanym WF-em. Czy jednak licealny WF różni się od studiów na kierunku wychowanie fizyczne? Zdecydowanie tak!

więcej

Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe to studia dla ludzi ciekawych świata. Jeżeli bieżące wydarzenia ...

więcej

Architektura krajobrazu

Architektura krajobrazu

Jesteś praktycznym artystą? Lubisz pracę w terenie? Cenisz naturę i dostrzegasz ...

więcej

Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka

Jeśli marzysz o konstruowaniu statków kosmicznych lub karierze pilota, to z pewnością ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Logistyka

Logistyka

Logistyka to nieodłączny element działalności wielu przedsiębiorstw. Jeżeli chcesz zdobyć nowe kwalifikacje związane z zarządzaniem logistycznym, rozważ podjęcie studiów podyplomowych z tego zakresu.

więcej

Pedagogika – przygotowanie nauczycielskie

Pedagogika – przygotowanie nauczycielskie

Ukończenie studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki to warunek konieczny ku temu, ...

więcej

Podologia

Podologia

Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą? Nowoczesna dziedzina medycyny i kosmetologii, ...

więcej

Fotografia

Fotografia

Hobby, a może szansa na rozwój zawodowy lub zmianę „branży”? Co dla Ciebie jest ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij