Szkoły Językowe - Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który przydaje się w wielu sytuacjach! Dowiedz się więcej na temat egzaminu.

Goethe-Zertifikat C1 to stosunkowo nowy egzamin, który w 2007 r. zastąpił egzamin Zentrale Mittelstufenprüfung (ZMP), potocznie nazywany „Mittelstufe”. Goethe-Zertifikat C1 jest – według klasyfikacji CEF Rady Europy – egzaminem na poziomie zaawansowanym. Jest zatem trudniejszy niż przeprowadzany wcześniej ZMP, który przeznaczony był dla osób znających język niemiecki na poziomie średniozaawansowanym (B2).

Do egzaminu mogą przystąpić osoby powyżej 16. roku życia, które mają za sobą ok. 800-1000 godzin nauki języka niemieckiego. Certyfikat Instytutu Goethego, a więc instytucji powołanej przede wszystkim w celu promowania języka niemieckiego, cieszy się renomą na całym świecie .

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka niemieckiego to obecnie spory atut. Międzynarodowe kontakty, zwłaszcza te sąsiedzkie, zaczynają odgrywać dominującą rolę nie tylko w usługach (np. w handlu czy turystyce), ale także w innych sektorach gospodarki. Wiele przedsiębiorstw, nawet tych najmniejszych, potrzebuje w związku z tym pracowników, którzy potrafią porozumieć się z niemieckojęzycznym partnerem biznesowym. Również firmy outsourcingowe czy polskie agendy zagranicznych spółek chętnie zatrudniają osoby, które znają – poza językiem angielskim – także język niemiecki.

Sąsiedztwo Niemiec i otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków sprzyja również zarobkowaniu zagranicą – nie tylko na tzw. saksach. Niemieckie firmy coraz częściej przyjmują do pracy wykwalifikowanych pracowników z Polski. Oprócz wykształcenia, pracodawcy wymagają jednak zaawansowanej znajomości języka – najczęściej potwierdzonej stosownym certyfikatem. Geothe-Zertifikat C1 wydaje się zatem interesującą propozycją dla osób, które rozważają podjęcie pracy za zachodnią granicą.

Goethe-Zertifikat C1 jest również doskonałym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć studia w Niemczech lub wyjechać na zagraniczną wymianę – zwalnia bowiem z językowych egzaminów wstępnych na większość niemieckich uniwersytetów i szkół wyższych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. osoba, która posiada certyfikat Goethe-Zertifikat C1, może pracować jako nauczyciel języka niemieckiego w szkołach i przedszkolach.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Egzamin Goethe-Zertifikat C1 przeprowadzany jest w Instytutach Goethego lub w akredytowanych Centrach Egzaminacyjnych Instytutu Goethego. W tych samych miejscach sprawdza się arkusze egzaminacyjne – dzięki temu na wyniki nie czeka się długo. Listę wszystkich ośrodków egzaminacyjnych oraz ich dane teleadresowe można znaleźć na stronie internetowej Instytut Goethego:

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/net/prz/plindex.htm

Koszt egzaminu wynosi 510 zł (część pisemna i ustna), jednak w niektórych przypadkach (np. dla uczestników kursu przygotowującego do egzaminu) cena jest niższa. Egzamin próbny kosztuje 70 zł, a dla słuchaczy kursów najczęściej jest bezpłatny.

Informacje na temat egzaminu (terminy, szczegóły zapisów itp.) Goethe-Zertifikat C1 można uzyskać również w polskich oddziałach Instytutu Goethego.
Kraków, Rynek Główny 20, tel. 12 422-58-29
Warszawa, ul. Chmielna 13A, tel. 22 505-90-00

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Studia na tym kierunku łączą wiedzę techniczną i menedżerską, przez co odpowiadają potrzebom nowoczesnej, zmieniającej się gospodarki, a także – kształcąc wyspecjalizowane kadry – potrzebom rynku pracy. Chcesz studiować zarządzanie i inżynierię produkcji? Dowiedz się więcej o tym ...

więcej

Socjologia

Socjologia

Socjologia? To bez dwóch zdań studia dla... ciekawskich! I – bynajmniej! – nie ...

więcej

Religioznawstwo

Religioznawstwo

Studia religioznawcze przenoszą w wielobarwny świat innych kultur i religii. Religioznawstwo ...

więcej

Politologia

Politologia

Politologia jest kierunkiem, który z pewnością przyciągnie pasjonatów bieżących ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Budownictwo energooszczędne

Budownictwo energooszczędne

Studia podyplomowe z zakresu budownictwa energooszczędnego to sposób na doskonalenie specjalistycznych kwalifikacji oraz na zdobycie umiejętności (i uprawnień!) z zakresu audytu i certyfikacji energetycznej.

więcej

Biotechnologia

Biotechnologia

Zainteresowani podjęciem studiów podyplomowych z zakresu biotechnologii mogą wybrać ...

więcej

Gospodarka przestrzenna

Gospodarka przestrzenna

W swojej pracy zajmujesz się zagadnieniami z zakresu gospodarki przestrzennej i ...

więcej

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Podyplomowe studia z zakresu fizjoterapii mają wiele „twarzy” – dzięki temu kandydaci ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły