Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj o egzaminie i o koszyściach wynikających z posiadania tego certyfikatu.

Goethe-Zertifikat C2, a więc Großes Deutsches Sprachdiplom, od początku 2012 r. zastępuje trzy dotychczasowe certyfikaty określające znajomość języka niemieckiego na poziomie Goethe-Zertifikat:

1. Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP);
2. Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS);
3. Großes Deutsches Sprachdiplom (GDS).

Goethe-Zertifikat C2 potwierdza biegłą znajomość niemieckiego, odnosi się do szóstego, najwyższego poziomu skali CEF proponowanej przez Radę Europy. Egzamin ma państwowy i oficjalny charakter; jest przygotowywany oraz sprawdzany przez pracowników Instytut Goethego (na zlecenie Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium). Goethe-Zertifikat C2 jest honorowany na całym świecie.

Aby przystąpić do egzaminu Goethe-Zertifikat C2, należy mieć skończone 16 lat oraz mieć za sobą ok. 1200 godzin intensywnej nauki języka niemieckiego.

Uprawnienia, możliwościGoethe-Zertifikat C2 to dowód biegłej znajomości języka niemieckiego. A ta, jak wiadomo, okaże się niezbędna w sytuacji podejmowania pracy lub nauki w Niemczech, a także będzie sporym atutem podczas poszukiwań zatrudnienia w Polsce. Coraz więcej polskich przedsiębiorców nawiązuje kontakty biznesowe z Niemcami – w konsekwencji potrzebnych jest coraz więcej pracowników mówiących po niemiecku. Jeśli chciałbyś pracować po niemiecku, to niewykluczone, że potencjalny pracodawca poprosi Cię o przedstawienie certyfikatu.

Przypomnijmy, że niemiecki rynek pracy jest otwarty dla Polaków, którzy coraz częściej starają się o zatrudnienie po zachodniej stronie granicy. Odpowiednio udokumentowana znajomość języka jest konieczna także wtedy, kiedy marzy się o studiach na niemieckiej uczelni. Goethe-Zertifikat C2 zwalnia z kwalifikacyjnych egzaminów językowych i tym umożliwia naukę w jednej z niemieckich szkół wyższych.

Goethe-Zertifikat C2, zastępując Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP), przejmuje także uprawnienia wynikające z jego posiadania. Uprawnia więc do pracy nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i językowych także te osoby, które nie dysponują dyplomem filologii germańskiej. Goethe-Zertifikat C2 jest zatem alternatywą dla studiów germanistycznych.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Do egzaminy Goethe-Zertifikat C2 można przystąpić w większości ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez Instytut Goethego oraz w samych placówkach Instytutu. Pełna lista ośrodków, zawierająca także dane teleadresowe, znajduje się na stronie internetowej:

http://www.goethe.de/lrn/prf/de20464.htm

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat samego egzaminu, terminów i zapisów, wystarczy skontaktować się z polskimi oddziałami Instytutu Goethego w Krakowie lub w Warszawie. Z ich stron internetowych można także pobrać formularz zgłoszeniowy i dane kontaktowe osoby, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie zapisów.

Kraków, Rynek Główny 20, tel. 12 422-58-29
Warszawa, ul. Chmielna 13A, tel. 22 505-90-00

Koszt egzaminu wynosił w 2012 r. 680 zł. Osoby, które uczęszczały na kurs przygotowujący do egzaminu najprawdopodobniej zapłacą mniej. Uczestnicy kursów będą także mogli przystąpić za darmo do próbnego egzaminu. Wiążących informacji na ten temat udzielają pracownicy poszczególnych ośrodków egzaminacyjnych.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy atut w procesie rekrutacyjnym. To pierwszy, podstawowy warunek, który musi zostać spełniony ...

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij