Szkoły Językowe - Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Szkoły Językowe - Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj o egzaminie i o koszyściach wynikających z posiadania tego certyfikatu.

Goethe-Zertifikat C2, a więc Großes Deutsches Sprachdiplom, od początku 2012 r. zastępuje trzy dotychczasowe certyfikaty określające znajomość języka niemieckiego na poziomie Goethe-Zertifikat:

1. Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP);
2. Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS);
3. Großes Deutsches Sprachdiplom (GDS).

Goethe-Zertifikat C2 potwierdza biegłą znajomość niemieckiego, odnosi się do szóstego, najwyższego poziomu skali CEF proponowanej przez Radę Europy. Egzamin ma państwowy i oficjalny charakter; jest przygotowywany oraz sprawdzany przez pracowników Instytut Goethego (na zlecenie Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium). Goethe-Zertifikat C2 jest honorowany na całym świecie.

Aby przystąpić do egzaminu Goethe-Zertifikat C2, należy mieć skończone 16 lat oraz mieć za sobą ok. 1200 godzin intensywnej nauki języka niemieckiego.

Uprawnienia, możliwościGoethe-Zertifikat C2 to dowód biegłej znajomości języka niemieckiego. A ta, jak wiadomo, okaże się niezbędna w sytuacji podejmowania pracy lub nauki w Niemczech, a także będzie sporym atutem podczas poszukiwań zatrudnienia w Polsce. Coraz więcej polskich przedsiębiorców nawiązuje kontakty biznesowe z Niemcami – w konsekwencji potrzebnych jest coraz więcej pracowników mówiących po niemiecku. Jeśli chciałbyś pracować po niemiecku, to niewykluczone, że potencjalny pracodawca poprosi Cię o przedstawienie certyfikatu.

Przypomnijmy, że niemiecki rynek pracy jest otwarty dla Polaków, którzy coraz częściej starają się o zatrudnienie po zachodniej stronie granicy. Odpowiednio udokumentowana znajomość języka jest konieczna także wtedy, kiedy marzy się o studiach na niemieckiej uczelni. Goethe-Zertifikat C2 zwalnia z kwalifikacyjnych egzaminów językowych i tym umożliwia naukę w jednej z niemieckich szkół wyższych.

Goethe-Zertifikat C2, zastępując Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP), przejmuje także uprawnienia wynikające z jego posiadania. Uprawnia więc do pracy nauczyciela w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i językowych także te osoby, które nie dysponują dyplomem filologii germańskiej. Goethe-Zertifikat C2 jest zatem alternatywą dla studiów germanistycznych.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Do egzaminy Goethe-Zertifikat C2 można przystąpić w większości ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez Instytut Goethego oraz w samych placówkach Instytutu. Pełna lista ośrodków, zawierająca także dane teleadresowe, znajduje się na stronie internetowej:

http://www.goethe.de/lrn/prf/de20464.htm

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat samego egzaminu, terminów i zapisów, wystarczy skontaktować się z polskimi oddziałami Instytutu Goethego w Krakowie lub w Warszawie. Z ich stron internetowych można także pobrać formularz zgłoszeniowy i dane kontaktowe osoby, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie zapisów.

Kraków, Rynek Główny 20, tel. 12 422-58-29
Warszawa, ul. Chmielna 13A, tel. 22 505-90-00

Koszt egzaminu wynosił w 2012 r. 680 zł. Osoby, które uczęszczały na kurs przygotowujący do egzaminu najprawdopodobniej zapłacą mniej. Uczestnicy kursów będą także mogli przystąpić za darmo do próbnego egzaminu. Wiążących informacji na ten temat udzielają pracownicy poszczególnych ośrodków egzaminacyjnych.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwi ...

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Sprzedaż to bardzo atrakcyjna sfera ze względu na mnogość różnorodnych ofert ...

więcej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował l ...

więcej

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. T ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.