Szkoły Językowe - Język portugalski - DUPLE

Szkoły Językowe - Język portugalski - DUPLE

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwierdza biegłość w tym języku.

DUPLE (Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) to certyfikat o oficjalym, państwowym charakterze, potwierdzający znajomość języka portugalskiego jako obcego. Co za tym idzie, przeznaczony jest dla osób, dla których język portugalski nie jest pierwszym, ojczystym językiem.

Podobnie jak pozostałe certyfikaty z języka portugalskiego, także i DUPLE powstał z inicjatywy portugalskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy współudziale Instytutu Camõesa oraz Ministerstwa Edukacji. Przygotowują go naukowcy zrzeszeni w CAPLE (Centro de Avaliação de Português Língua Estrangeira) – centrum działa przy Uniwersytecie w Lizbonie.

W odniesieniu do skali CEF Rady Europy poziom certyfikatu DUPLE określa się jako C2. Jest to zarazem najwyższy poziom znajomości języka portugalskiego, wyróżniający się swobodą i pozwalający na biegłą, pozbawioną jakichkolwiek trudności, komunikację.

Możliwości, uprawnieniaTo właśnie ta nieograniczona niczym swoboda w użytkowaniu języka portugalskiego, o której zaświadcza certyfikat DUPLE, jest źródłem wszelkich profitów wynikających z posiadania takiego dokumentu. Najważniejsza jest biegłość w komunikacji - to niezaprzeczalny fakt – jednak stosowne potwierdzenie tej biegłości okazuje się niezbędne, gdy ubiegamy się o pracę lub miejsce na portugalskiej uczelni.

DUPLE pozwala bowiem na studiowanie po portugalsku – posiadacz certyfikatu jest w pełni gotów na podejmowanie akademickich wyzwań. Jako że każda uczelnia wymaga certyfikatu, o przystąpieniu do egzaminu DUPLE warto pomyśleć zanim wyślemy aplikację na wybraną uczelnię.

Podobnie jest w pracy – certyfikat się przydaje! Chociaż pracodawca może uwierzyć nam „na słowo”, to CV wygląda dużo bardziej profesjonalnie, kiedy pojawia się w nim wpis o posiadanym dokumencie. A pracy w języku portugalskim przybywa. Rynek międzynarodowy rozrasta się, a w naszym kraju swoje agendy otwierają zagraniczne firmy, które kontaktują się również z portugalskimi klientami.

Coraz więcej jest także osób, które pragną uczyć się nietypowych języków – jednym z nich jest w właśnie język portugalski – a Portugalię odkrywa wielu polskich turystów. Osoby znające język portugalski powinny zatem umiejętnie wykorzystać tę znajomość. Pierwszym ku temu krokiem może być właśnie egzamin DUPLO.

DUPLO jest również dokumentem, który umożliwia pracę w Portugalii. Nawet z dyplomem polskiej uczelni można próbować swoich sił za granicą, jednak oczywistym warunkiem jest odpowiedni poziom znajomości języka.

Gdzie mogę zdać egzamin DUPLO i ile to kosztuje?Egzamin można zdawać podczas jednej z dwóch sesji egzaminacyjnych (w maju lub w listopadzie), w jednym z czterech ośrodków egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CAPLE. Są to:

- Instytut Camõesa w Lublinie, ul. Sowińskiego 12, 81 537-27-20
- Ambasada Portugalii w Warszawie, ul. Ateńska 37, tel. 22 511-10-13
- Instytut Filologii Romańskiej, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Al. Niepodległości 4, 61 829-35-61
- Instytut Filologii Romańskiej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Al. Mickiewicza 9/11, tel. 12 422-10- 33

Cena egzaminu DUPLE wynosiła w 2012 r. 125 euro. W 2013 r. nie powinna zatem być znacznie wyższa. Ważne jest, aby pamiętać, że opłaty dokonuje się właśnie w euro, a nie w polskich złotówkach.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Sprzedaż to bardzo atrakcyjna sfera ze względu na mnogość różnorodnych ofert ...

więcej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował l ...

więcej

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. T ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.