Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwierdza biegłość w tym języku.

DUPLE (Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) to certyfikat o oficjalym, państwowym charakterze, potwierdzający znajomość języka portugalskiego jako obcego. Co za tym idzie, przeznaczony jest dla osób, dla których język portugalski nie jest pierwszym, ojczystym językiem.

Podobnie jak pozostałe certyfikaty z języka portugalskiego, także i DUPLE powstał z inicjatywy portugalskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy współudziale Instytutu Camõesa oraz Ministerstwa Edukacji. Przygotowują go naukowcy zrzeszeni w CAPLE (Centro de Avaliação de Português Língua Estrangeira) – centrum działa przy Uniwersytecie w Lizbonie.

W odniesieniu do skali CEF Rady Europy poziom certyfikatu DUPLE określa się jako C2. Jest to zarazem najwyższy poziom znajomości języka portugalskiego, wyróżniający się swobodą i pozwalający na biegłą, pozbawioną jakichkolwiek trudności, komunikację.

Możliwości, uprawnieniaTo właśnie ta nieograniczona niczym swoboda w użytkowaniu języka portugalskiego, o której zaświadcza certyfikat DUPLE, jest źródłem wszelkich profitów wynikających z posiadania takiego dokumentu. Najważniejsza jest biegłość w komunikacji - to niezaprzeczalny fakt – jednak stosowne potwierdzenie tej biegłości okazuje się niezbędne, gdy ubiegamy się o pracę lub miejsce na portugalskiej uczelni.

DUPLE pozwala bowiem na studiowanie po portugalsku – posiadacz certyfikatu jest w pełni gotów na podejmowanie akademickich wyzwań. Jako że każda uczelnia wymaga certyfikatu, o przystąpieniu do egzaminu DUPLE warto pomyśleć zanim wyślemy aplikację na wybraną uczelnię.

Podobnie jest w pracy – certyfikat się przydaje! Chociaż pracodawca może uwierzyć nam „na słowo”, to CV wygląda dużo bardziej profesjonalnie, kiedy pojawia się w nim wpis o posiadanym dokumencie. A pracy w języku portugalskim przybywa. Rynek międzynarodowy rozrasta się, a w naszym kraju swoje agendy otwierają zagraniczne firmy, które kontaktują się również z portugalskimi klientami.

Coraz więcej jest także osób, które pragną uczyć się nietypowych języków – jednym z nich jest w właśnie język portugalski – a Portugalię odkrywa wielu polskich turystów. Osoby znające język portugalski powinny zatem umiejętnie wykorzystać tę znajomość. Pierwszym ku temu krokiem może być właśnie egzamin DUPLO.

DUPLO jest również dokumentem, który umożliwia pracę w Portugalii. Nawet z dyplomem polskiej uczelni można próbować swoich sił za granicą, jednak oczywistym warunkiem jest odpowiedni poziom znajomości języka.

Gdzie mogę zdać egzamin DUPLO i ile to kosztuje?Egzamin można zdawać podczas jednej z dwóch sesji egzaminacyjnych (w maju lub w listopadzie), w jednym z czterech ośrodków egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CAPLE. Są to:

- Instytut Camõesa w Lublinie, ul. Sowińskiego 12, 81 537-27-20
- Ambasada Portugalii w Warszawie, ul. Ateńska 37, tel. 22 511-10-13
- Instytut Filologii Romańskiej, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Al. Niepodległości 4, 61 829-35-61
- Instytut Filologii Romańskiej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Al. Mickiewicza 9/11, tel. 12 422-10- 33

Cena egzaminu DUPLE wynosiła w 2012 r. 125 euro. W 2013 r. nie powinna zatem być znacznie wyższa. Ważne jest, aby pamiętać, że opłaty dokonuje się właśnie w euro, a nie w polskich złotówkach.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilowa ...

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj o egzaminie i o koszyściach wynikających z posiadania tego certyfikatu.

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się już z pewnymi korzyściami. Z jakimi? Przeczytaj!

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij