Szkoły Językowe - Język rosyjski – TELC B1

Szkoły Językowe - Język rosyjski – TELC B1

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się przydać certyfikat TELC B1 (The European Language Certificates).

Co powinieneś wiedzieć o TELC? System egzaminów TELC (The European Language Certificates) istnieje od ponad czterdziestu lat. Zarządza nim uznana organizacja pozarządowa WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH). Certyfikaty TELC są cenione jako dokumenty potwierdzające znajomość języka i honorowane na całym świecie.

Egzaminy TELC przygotowywane są na różnych poziomach zaawansowania – adekwatnie do skali CEF Rady Europy, a więc od A1 do C2. Jednolita struktura testów egzaminacyjnych TELC oraz ten sam system oceniania w przypadku każdego egzaminu sprzyjają porównywalności wyników, czemu TELC zawdzięcza swoją popularność.

Język rosyjski jest jednym z dziesięciu języków, znajomość których weryfikuje i określa TELC. 10 języków, 60 formatów egzaminacyjnych – tak w liczbach przedstawia się działalność TELC. Egzaminy nastawione są przede wszystkim na sprawdzenie kompetencji komunikacyjnych.

TELC усский язык B1Certyfikat TELC B1 z języka rosyjskiego jest zatem dokumentem międzynarodowym i, dzięki jednoznacznej klasyfikacji, odpowiadającym standardom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEF). Warto pamiętać, że certyfikat TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego uznawany w całej Europie.

Odkąd język Puszkina znowu stał się popularny, a jego potencjał dostrzeżono również w biznesie, coraz więcej osób podejmuje naukę rosyjskiego. Nauka to jednak nie wszystko! Jej efekty należy potwierdzić stosownymi certyfikatami.

Jeżeli Ty także od kilku lat uczysz się rosyjskiego, osiągnąłeś już pewną swobodę komunikacyjną i wiążesz z rosyjskim swoją przyszłość zawodową, to certyfikat TELC B1 może okazać się doskonałym wyborem! Dlaczego warto potwierdzić znajomość języka rosyjskiego? Powodów jest kilka.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat TELC B1 z pewnością wzbogaci Twoje CV, zwłaszcza jeśli zaznaczysz, że kontynuujesz naukę rosyjskiego i w przyszłości masz zamiar osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Współpraca polsko-rosyjska rozwija się prężnie na wielu polach, a firmy współpracujące z Rosją potrzebują specjalistów posługujących się biegle językiem partnertów biznesowych, klientów czy kontrahentów.

Certyfikat TELC B1 jest również uznawany przez polską administrację państwową, instytucje gospodarcze (m.in. izby handlowe) i publiczne. Jest także dokumentem pozwalającym na ubieganie się o wymianę studencką lub zagraniczny wyjazd stypendialny do krajów, w których znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem podjęcia studiów.

TELC B1 zwalnia również z egzaminów wstępnych do niektórych kolegiów językowych, których ukończenie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do nauczania języka rosyjskiego we wszystkich typach szkół (poza kolegiami językowymi i szkołami wyższymi).

Gdzie mogę zdać TELC B1 z rosyjskiego i ile to kosztuje?Cena egzaminu TELC B1 z języka rosyjskiego wynosi od 470 do 500 złotych (w zależności od ośrodka).

Do egzaminu można przystąpić w niemal każdym polskim mieście. Listę akredytowanych centrów i ośrodków egzaminacyjnych zamieszczono na stronie ninternetowej:
http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych –  CAE

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać, ale wręcz myśleć w tym języku, dobrze byłoby wykorzystać to w życiu zawodowym... ...

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak uniknąć mobbingu w pracy?

Jak wielu z nas doświadcza stresu w pracy! Jak często spotykamy s ...

więcej

Studia we Włoszech

Studia we Włoszech

Włochy. To tu zaczęła się historia europejskich uniwersytetów, to t ...

więcej

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie n ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy