Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się przydać certyfikat TELC B1 (The European Language Certificates).

Co powinieneś wiedzieć o TELC? System egzaminów TELC (The European Language Certificates) istnieje od ponad czterdziestu lat. Zarządza nim uznana organizacja pozarządowa WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH). Certyfikaty TELC są cenione jako dokumenty potwierdzające znajomość języka i honorowane na całym świecie.

Egzaminy TELC przygotowywane są na różnych poziomach zaawansowania – adekwatnie do skali CEF Rady Europy, a więc od A1 do C2. Jednolita struktura testów egzaminacyjnych TELC oraz ten sam system oceniania w przypadku każdego egzaminu sprzyjają porównywalności wyników, czemu TELC zawdzięcza swoją popularność.

Język rosyjski jest jednym z dziesięciu języków, znajomość których weryfikuje i określa TELC. 10 języków, 60 formatów egzaminacyjnych – tak w liczbach przedstawia się działalność TELC. Egzaminy nastawione są przede wszystkim na sprawdzenie kompetencji komunikacyjnych.

TELC усский язык B1Certyfikat TELC B1 z języka rosyjskiego jest zatem dokumentem międzynarodowym i, dzięki jednoznacznej klasyfikacji, odpowiadającym standardom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEF). Warto pamiętać, że certyfikat TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego uznawany w całej Europie.

Odkąd język Puszkina znowu stał się popularny, a jego potencjał dostrzeżono również w biznesie, coraz więcej osób podejmuje naukę rosyjskiego. Nauka to jednak nie wszystko! Jej efekty należy potwierdzić stosownymi certyfikatami.

Jeżeli Ty także od kilku lat uczysz się rosyjskiego, osiągnąłeś już pewną swobodę komunikacyjną i wiążesz z rosyjskim swoją przyszłość zawodową, to certyfikat TELC B1 może okazać się doskonałym wyborem! Dlaczego warto potwierdzić znajomość języka rosyjskiego? Powodów jest kilka.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat TELC B1 z pewnością wzbogaci Twoje CV, zwłaszcza jeśli zaznaczysz, że kontynuujesz naukę rosyjskiego i w przyszłości masz zamiar osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Współpraca polsko-rosyjska rozwija się prężnie na wielu polach, a firmy współpracujące z Rosją potrzebują specjalistów posługujących się biegle językiem partnertów biznesowych, klientów czy kontrahentów.

Certyfikat TELC B1 jest również uznawany przez polską administrację państwową, instytucje gospodarcze (m.in. izby handlowe) i publiczne. Jest także dokumentem pozwalającym na ubieganie się o wymianę studencką lub zagraniczny wyjazd stypendialny do krajów, w których znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem podjęcia studiów.

TELC B1 zwalnia również z egzaminów wstępnych do niektórych kolegiów językowych, których ukończenie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do nauczania języka rosyjskiego we wszystkich typach szkół (poza kolegiami językowymi i szkołami wyższymi).

Gdzie mogę zdać TELC B1 z rosyjskiego i ile to kosztuje?Cena egzaminu TELC B1 z języka rosyjskiego wynosi od 470 do 500 złotych (w zależności od ośrodka).

Do egzaminu można przystąpić w niemal każdym polskim mieście. Listę akredytowanych centrów i ośrodków egzaminacyjnych zamieszczono na stronie ninternetowej:
http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język francuski - DALF (C2)

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się, w jaki sposób!

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwi ...

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób,

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły