Szkoły Językowe - Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się przydać certyfikat TELC B1 (The European Language Certificates).

Co powinieneś wiedzieć o TELC? System egzaminów TELC (The European Language Certificates) istnieje od ponad czterdziestu lat. Zarządza nim uznana organizacja pozarządowa WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH). Certyfikaty TELC są cenione jako dokumenty potwierdzające znajomość języka i honorowane na całym świecie.

Egzaminy TELC przygotowywane są na różnych poziomach zaawansowania – adekwatnie do skali CEF Rady Europy, a więc od A1 do C2. Jednolita struktura testów egzaminacyjnych TELC oraz ten sam system oceniania w przypadku każdego egzaminu sprzyjają porównywalności wyników, czemu TELC zawdzięcza swoją popularność.

Język rosyjski jest jednym z dziesięciu języków, znajomość których weryfikuje i określa TELC. 10 języków, 60 formatów egzaminacyjnych – tak w liczbach przedstawia się działalność TELC. Egzaminy nastawione są przede wszystkim na sprawdzenie kompetencji komunikacyjnych.

TELC усский язык B1Certyfikat TELC B1 z języka rosyjskiego jest zatem dokumentem międzynarodowym i, dzięki jednoznacznej klasyfikacji, odpowiadającym standardom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEF). Warto pamiętać, że certyfikat TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego uznawany w całej Europie.

Odkąd język Puszkina znowu stał się popularny, a jego potencjał dostrzeżono również w biznesie, coraz więcej osób podejmuje naukę rosyjskiego. Nauka to jednak nie wszystko! Jej efekty należy potwierdzić stosownymi certyfikatami.

Jeżeli Ty także od kilku lat uczysz się rosyjskiego, osiągnąłeś już pewną swobodę komunikacyjną i wiążesz z rosyjskim swoją przyszłość zawodową, to certyfikat TELC B1 może okazać się doskonałym wyborem! Dlaczego warto potwierdzić znajomość języka rosyjskiego? Powodów jest kilka.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat TELC B1 z pewnością wzbogaci Twoje CV, zwłaszcza jeśli zaznaczysz, że kontynuujesz naukę rosyjskiego i w przyszłości masz zamiar osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Współpraca polsko-rosyjska rozwija się prężnie na wielu polach, a firmy współpracujące z Rosją potrzebują specjalistów posługujących się biegle językiem partnertów biznesowych, klientów czy kontrahentów.

Certyfikat TELC B1 jest również uznawany przez polską administrację państwową, instytucje gospodarcze (m.in. izby handlowe) i publiczne. Jest także dokumentem pozwalającym na ubieganie się o wymianę studencką lub zagraniczny wyjazd stypendialny do krajów, w których znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem podjęcia studiów.

TELC B1 zwalnia również z egzaminów wstępnych do niektórych kolegiów językowych, których ukończenie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do nauczania języka rosyjskiego we wszystkich typach szkół (poza kolegiami językowymi i szkołami wyższymi).

Gdzie mogę zdać TELC B1 z rosyjskiego i ile to kosztuje?Cena egzaminu TELC B1 z języka rosyjskiego wynosi od 470 do 500 złotych (w zależności od ośrodka).

Do egzaminu można przystąpić w niemal każdym polskim mieście. Listę akredytowanych centrów i ośrodków egzaminacyjnych zamieszczono na stronie ninternetowej:
http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród n ...

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. Taki dokument, mimo że potwierdza podstawową znajomość języka, wiąże się

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij