Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)? Nie masz pojęcia, gdzie możesz zdać egzamin i ile to kosztuje? Dowiedz się jak najprędzej – przeczytaj!

TELC B2 (TELC Русский язык B2) z rosyjskiego to certyfikat, który określa znajomość tego języka na poziomie średniozaawansowanym. Jako że wchodzi w skład systemu certyfikatów TELC (The European Language Certificates), jest uznawany na całym świecie.

TELC istnieje bowiem od ponad czterdziestu lat, administruje nim organizacja non-profit – WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH) – która cieszy się szczególną renomą w „branży” certyfikacji językowej. TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego honorowany w całej Europie.

Egzaminy TELC przeprowadza się na poziomach zaawansowania odpowiadających skali CEF Rady Europy (A1, A2, B1, B2, C1, C2) – weryfikuje się w ten sposób znajomość dziesięciu języków. Jednym z nich jest właśnie język rosyjski.

Fakt, że egzaminy TELC są adekwatne do norm CEF Rady Europy, a także to, że format każdego z nich wygląda tak samo (podobnie zresztą skala ocen), wpływa znacząco na ich popularność i międzynarodową rozpoznawalność.

Możliwości, uprawnieniaPoziom B2 zapewnia już łatwość w rozmowie i umożliwia zarówno naukę, jak i pracę w języku rosyjskim. Satysfakcjonujący wynik egzaminu TELC B2, który nota bene sprawdza głównie kompetencje komunikacyjne, jest możliwy już po kilku latach nauki. Taki certyfikat nie tylko formalizuje znajomość języka – wiąże się także z pewnymi korzyściami. Z jakimi?

Z całą pewnością wpis o posiadanych certyfikatach językowych to spory atut każdego CV. Certyfikat wiarygodnie potwierdza umiejętności, które okażą się niezbędne na stanowiskach związanych ze stałym kontaktem z rosyjskojęzycznym klientem lub partnerem biznesowym.

Certyfikat TELC B2 jest uznawany podczas postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej, administracji państwowej, instytucjach gospodarczych i publicznych (sprawdź: Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, 27.03.2005 r.). Znajomość języka obcego (w tym przypadku – rosyjskiego), potwierdzona certyfikatem na poziomie TELC B2, to także warunek niezbędny do podjęcia pracy na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej.

TELC B2 z języka rosyjskiego pozwala również ubiegać się o studenckie wymiany lub stypendia w krajach rosyjskojęzycznych. W niektórych kolegiach językowych taki certyfikat zwalnia także z egzaminów wstępnych.

Gdzie mogę zdać egzamin TELC B2 i ile to kosztuje?Do egzaminów TELC można przystąpić w wielu ośrodkach i centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Listę tych miejsc (wraz z danymi adresowymi) umieszczono na stronie internetowej: http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Cena certyfikatu TELC B2 oscyluje z reguły wokół 450-500 złotych. Informacje o dokładnym koszcie, rejestracji na egzamin oraz terminach uzyskać można w wybranym ośrodku egzaminacyjnym.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język hiszpański- DELE (B2)

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład jedna z najważniejszych polskich firm, KGHM Polska Miedź – jednym z wymagań staw ...

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły