Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)? Nie masz pojęcia, gdzie możesz zdać egzamin i ile to kosztuje? Dowiedz się jak najprędzej – przeczytaj!

TELC B2 (TELC Русский язык B2) z rosyjskiego to certyfikat, który określa znajomość tego języka na poziomie średniozaawansowanym. Jako że wchodzi w skład systemu certyfikatów TELC (The European Language Certificates), jest uznawany na całym świecie.

TELC istnieje bowiem od ponad czterdziestu lat, administruje nim organizacja non-profit – WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH) – która cieszy się szczególną renomą w „branży” certyfikacji językowej. TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego honorowany w całej Europie.

Egzaminy TELC przeprowadza się na poziomach zaawansowania odpowiadających skali CEF Rady Europy (A1, A2, B1, B2, C1, C2) – weryfikuje się w ten sposób znajomość dziesięciu języków. Jednym z nich jest właśnie język rosyjski.

Fakt, że egzaminy TELC są adekwatne do norm CEF Rady Europy, a także to, że format każdego z nich wygląda tak samo (podobnie zresztą skala ocen), wpływa znacząco na ich popularność i międzynarodową rozpoznawalność.

Możliwości, uprawnieniaPoziom B2 zapewnia już łatwość w rozmowie i umożliwia zarówno naukę, jak i pracę w języku rosyjskim. Satysfakcjonujący wynik egzaminu TELC B2, który nota bene sprawdza głównie kompetencje komunikacyjne, jest możliwy już po kilku latach nauki. Taki certyfikat nie tylko formalizuje znajomość języka – wiąże się także z pewnymi korzyściami. Z jakimi?

Z całą pewnością wpis o posiadanych certyfikatach językowych to spory atut każdego CV. Certyfikat wiarygodnie potwierdza umiejętności, które okażą się niezbędne na stanowiskach związanych ze stałym kontaktem z rosyjskojęzycznym klientem lub partnerem biznesowym.

Certyfikat TELC B2 jest uznawany podczas postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej, administracji państwowej, instytucjach gospodarczych i publicznych (sprawdź: Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, 27.03.2005 r.). Znajomość języka obcego (w tym przypadku – rosyjskiego), potwierdzona certyfikatem na poziomie TELC B2, to także warunek niezbędny do podjęcia pracy na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej.

TELC B2 z języka rosyjskiego pozwala również ubiegać się o studenckie wymiany lub stypendia w krajach rosyjskojęzycznych. W niektórych kolegiach językowych taki certyfikat zwalnia także z egzaminów wstępnych.

Gdzie mogę zdać egzamin TELC B2 i ile to kosztuje?Do egzaminów TELC można przystąpić w wielu ośrodkach i centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Listę tych miejsc (wraz z danymi adresowymi) umieszczono na stronie internetowej: http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Cena certyfikatu TELC B2 oscyluje z reguły wokół 450-500 złotych. Informacje o dokładnym koszcie, rejestracji na egzamin oraz terminach uzyskać można w wybranym ośrodku egzaminacyjnym.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych –  CAE

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać, ale wręcz myśleć w tym języku, dobrze byłoby wykorzystać to w życiu zawodowym... ...

Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij