Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Certyfikat CELI 3 to międzynarodowy egzamin z języka włoskiego jako obcego, a więc egzamin przeznaczony dla osób, dla których włoski nie jest językiem ojczystym. CELI 3 to jeden z pięciu poziomów egzaminu CELI (Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana), określającego poziom znajomości języka włoskiego.

CELI 3 jest adekwatny do poziomu B2 (według skali Rady Europy - CEF). Egzaminy opracowano na Universita per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Tam również sprawdzane są pisemne części egzaminów przeprowadzanych w Polsce. CELI 3 jest honorowany na całym świecie i ważny bezterminowo.

Możliwości, uprawnieniaPoziom B2 poświadcza średniozaawansowaną znajomość języka. Jest to znajomość gwarantująca możliwość podjęcia nauki we Włoszech. Osoby posiadające certyfikat CELI 3 nie muszą podchodzić do wstępnych egzaminów językowych – jest to zatem przepustka na włoskie uczelnie.

CELI 3 przydaje się również w pracy. Certyfikat to znaczący atut CV – nie jest to deklaracja, często nieadekwatna do faktycznej znajomości języka, ale państwowy dokument. Warto pamiętać o tym, że znajomość języka angielskiego traci obecnie na znaczeniu – alternatywą są inne języki obce. Komunikatywna, średniozaawansowana znajomość języka włoskiego, potwierdzona certyfikatem CELI 3, z pewnością ułatwi podjęcie pracy w branżach, które bazują na kontaktach międzynarodowych.

Jedną z takich branż bez wątpienia jest turystyka. Język włoski jest tutaj szczególnie przydatny – o ile komunikacja z Anglikami, Niemcami czy Szwedami może bazować na znajomości angielskiego, o tyle w przypadku Włochów niezbędna okaże się znajomość włoskiego. Warto pamiętać, że właśnie po okazaniu certyfikatu CELI 3 piloci wycieczek oraz przewodnicy mogą pracować w języku włoskim.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Na stronie CVCL – Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche – znajdziemy listę 329 ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez Universita per Stranieri di Perugia. Wśród nich widnieje 6 polskich placówek, w których możemy przystąpić do egzaminu CELI. Oto one:

- Bielsko-Biała, Instytut Językowy Leonardo, tel. 33 496-99-05
- Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, tel. 52 341 91 00
- Kielce, Instytuty Językowe MKEJ, tel. 41 344-87-94
- Kraków, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, tel. 12 421 89 43
- Łódź, Szkoła Języków Obcych Progres, tel. 42 630-28-80
- Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, tel. 14 631-66-14

Koszt egzaminu CELI waha się pomiędzy 400 a 500 zł – zależy w dużej mierze od kursu euro.

Zapisy na egzamin odbywają się ok. 60 dni przed terminem egzaminu. Na wyniki czekamy ok. 3 miesiące.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - PPT

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób, które chcą pracować po niderlandzku i – tym samym – podnieść swoje kompetencje. Jesteś wśród n ...

Język portugalski - DIPLE

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak czerpać pewne korzyści. Wystarczy zdać DIPLE!

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij