Szkoły Językowe - Język włoski - CELI 4

Szkoły Językowe - Język włoski - CELI 4

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Język włoski - CELI 4

Język włoski - CELI 4

Jakie uprawnienia daje certfikat CELI 4? Gdzie można przystąpić do egzamin? Ile to kosztuje? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto formalnie potwierdzić znajomość języka włoskiego.

Certyfikat CELI 4 (Certificazione della Conoscenza della Lingua Italiana) to certyfikat potwierdzający znajomość języka włoskiego na czwartym poziomie, a więc – według skali CEF Rady Europy – na poziomie C1, to znaczy zaawansowanym. Jest to egzamin stworzony na Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii (Universita per Stranieri di Perugia), przeznaczony dla osób, dla których język włoski jest językiem obcym.

Dzięki standaryzacji wprowadzonej przez Radę Europy, certyfikat CELI 4 jest uznawany na całym świecie (wyniki egzaminu CElI 4 są porównywalne z wynikami innych egzaminów). Sprzyja temu także oficjalny, międzynarodowy charakter certyfikatu. Co ważne, certyfikat CELI 4 jest ważny bezterminowo.

Możliwości, uprawnieniaJako że włoskie uniwersytety uznają certyfikaty CELI (3, 4 i 5) za wystarczające potwierdzenie znajomości języka włoskiego, to osoby, które posiadają certyfikat CELI 4 i aplikują na uczelnie we Włoszech są zwolnione z wstępnych egzaminów językowych.

Ci wszyscy, którzy dysponują certyfikatem CELI 4, mogą podjąć pracę jako lektor w szkole językowej albo jako nauczyciel – zarówno w przedszkolu, jak i w szkole. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej precyzyjnie określa warunki zatrudniania osób nie posiadających dyplomu magistra filologii obcej w charakterze nauczyciela. Wystarczy certyfikat CELI 4, magisterium z innej dziedziny oraz ukończony kurs pedagogiczny, aby móc uczyć języka włoskiego.

CELI 4 potwierdza zaawansowaną, biegłą znajomość włoskiego, a więc wpis do CV odnośnie do posiadanego certyfikatu stanowi cenną informację dla przyszłego pracodawcy i często stanowi decydujący argument za przyjęciem danej osoby do pracy.

Warto pamiętać, że certyfikat CELI 4 uprawnia osoby pracujące jako przewodnik lub pilot wycieczek do pracy w języku włoskim – jest to możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i zwiększenia konkurencyjności zawodowej.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Na całym świecie działa 329 ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche (CVCL), a więc uprawnionych do przeprowadzania egzaminów CELI. Wśród nich są także polskie ośrodki egzaminacyjne - jest ich 6.

Aby przystąpić do egzaminu CELI 4, skontaktuj się z ośrodkiem działającym w Twojej okolicy. Oto dane kontaktowe:

Instytut Językowy Leonardo w Bielsko-Białej, tel. 33 496-99-05
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, tel. 52 341-91-00
Instytuty Językowe MKEJ w Kielcach, tel. 41 344-87-94
Włoski Instytut Kultury w Krakowie, tel. 12 421-89-43
Szkoła Języków Obcych Progres w Łodzi, tel. 42 630-28-80
Państwowa Wyższa Szkoła Zawdowa w Tarnowie, tel. 14 631-66-14

Egzamin CELI 4 kosztuje od 400 do 500 zł. Cena waha się z uwagi na kurs euro, różni się także nieznacznie w poszczególnych ośrodkach egzaminacyjnych.

Należy zapisać się na egzamin ok. 60 dni przed planowaną datą. Egzaminy odbywają się z reguły dwa razy do roku. Wyniki otrzymamy po ok. 3 miesiącach.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego na poziomie zaawansowanym, przystąp do egzaminu CIC A(Certificati di Conoscenza dell’Italian ...

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być może świadomość obecnych trendów, silnie zauważalnych w ostatnich latach, jest przyczyną olbrzymiego zainteresowania maturzystów kierunkiem niezwykle orientalnym – japonistyką.

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka to studia przeznaczone dla osób, którym nie straszna chemia ani biologia ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda Ci się kompendium wiedzy na ich temat. Dowiedz się, jak zapisać się na studia, ile kosztują, jak przebiegają – przygotowaliśmy odpowiedź w pigułce!

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

Coaching - trener biznesu

Coaching - trener biznesu

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pracy i znacznymi zmianami, jakie zaszły w jego ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Skąd tak duże rotacje w działach sprzedaży?

Sprzedaż to bardzo atrakcyjna sfera ze względu na mnogość różnorodnych ofert ...

więcej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował l ...

więcej

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat języka szwedzkiego – SWEDEX A2

Certyfikat Swedex A2 to początek przygody z językiem szwedzkim. T ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.