Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język włoski - CELI 4

Język włoski - CELI 4

Język włoski - CELI 4

Jakie uprawnienia daje certfikat CELI 4? Gdzie można przystąpić do egzamin? Ile to kosztuje? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto formalnie potwierdzić znajomość języka włoskiego.

Certyfikat CELI 4 (Certificazione della Conoscenza della Lingua Italiana) to certyfikat potwierdzający znajomość języka włoskiego na czwartym poziomie, a więc – według skali CEF Rady Europy – na poziomie C1, to znaczy zaawansowanym. Jest to egzamin stworzony na Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii (Universita per Stranieri di Perugia), przeznaczony dla osób, dla których język włoski jest językiem obcym.

Dzięki standaryzacji wprowadzonej przez Radę Europy, certyfikat CELI 4 jest uznawany na całym świecie (wyniki egzaminu CElI 4 są porównywalne z wynikami innych egzaminów). Sprzyja temu także oficjalny, międzynarodowy charakter certyfikatu. Co ważne, certyfikat CELI 4 jest ważny bezterminowo.

Możliwości, uprawnieniaJako że włoskie uniwersytety uznają certyfikaty CELI (3, 4 i 5) za wystarczające potwierdzenie znajomości języka włoskiego, to osoby, które posiadają certyfikat CELI 4 i aplikują na uczelnie we Włoszech są zwolnione z wstępnych egzaminów językowych.

Ci wszyscy, którzy dysponują certyfikatem CELI 4, mogą podjąć pracę jako lektor w szkole językowej albo jako nauczyciel – zarówno w przedszkolu, jak i w szkole. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej precyzyjnie określa warunki zatrudniania osób nie posiadających dyplomu magistra filologii obcej w charakterze nauczyciela. Wystarczy certyfikat CELI 4, magisterium z innej dziedziny oraz ukończony kurs pedagogiczny, aby móc uczyć języka włoskiego.

CELI 4 potwierdza zaawansowaną, biegłą znajomość włoskiego, a więc wpis do CV odnośnie do posiadanego certyfikatu stanowi cenną informację dla przyszłego pracodawcy i często stanowi decydujący argument za przyjęciem danej osoby do pracy.

Warto pamiętać, że certyfikat CELI 4 uprawnia osoby pracujące jako przewodnik lub pilot wycieczek do pracy w języku włoskim – jest to możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i zwiększenia konkurencyjności zawodowej.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Na całym świecie działa 329 ośrodków egzaminacyjnych akredytowanych przez Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche (CVCL), a więc uprawnionych do przeprowadzania egzaminów CELI. Wśród nich są także polskie ośrodki egzaminacyjne - jest ich 6.

Aby przystąpić do egzaminu CELI 4, skontaktuj się z ośrodkiem działającym w Twojej okolicy. Oto dane kontaktowe:

Instytut Językowy Leonardo w Bielsko-Białej, tel. 33 496-99-05
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, tel. 52 341-91-00
Instytuty Językowe MKEJ w Kielcach, tel. 41 344-87-94
Włoski Instytut Kultury w Krakowie, tel. 12 421-89-43
Szkoła Języków Obcych Progres w Łodzi, tel. 42 630-28-80
Państwowa Wyższa Szkoła Zawdowa w Tarnowie, tel. 14 631-66-14

Egzamin CELI 4 kosztuje od 400 do 500 zł. Cena waha się z uwagi na kurs euro, różni się także nieznacznie w poszczególnych ośrodkach egzaminacyjnych.

Należy zapisać się na egzamin ok. 60 dni przed planowaną datą. Egzaminy odbywają się z reguły dwa razy do roku. Wyniki otrzymamy po ok. 3 miesiącach.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język hiszpański- DELE (B2)

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład jedna z najważniejszych polskich firm, KGHM Polska Miedź – jednym z wymagań staw ...

Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego certyfikatu. Nihongo Nouryoku Shiken N1 potwierdza biegłą znajomość języka japoński ...

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij