Szkoły Językowe - Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości języka obcego? Jeśli trzy razy odpowiedziałeś „tak”, CELI 5 ( Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana ) to coś w sam raz dla Ciebie!

CELI 5 to certyfikat potwierdzający znajomość języka włoskiego (jako obcego) na najwyższym, zaawansowanym poziomie. Według skali CEF Rady Europy CELI 5 jest przeznaczony dla osób, które język włoski znają na poziomie C2.

Egzaminy (i wydawane na ich podstawie certyfikaty CELI – Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana) przygotowuje zespół naukowców z Universita per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Certyfikat honorowany jest na całym świecie, a jego ważność jest bezterminowa.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat CELI 5 stanowi o biegłej znajomości języka. Jeżeli zatem uczysz się włoskiego już od wielu lat, swobodnie komunikujesz się w tym języku i – być może – zdobyłeś już wcześniejsze certyfikaty, CELI 5 będzie zwieńczeniem Twojej przygody i szczytowym osiągnięciem.

Certyfikat nie służy jednak jedynie satysfakcji osób uczących się – sprawdza się jako dokument poświadczający poziom zaawansowania języka, którego pracodawcy oczekują od kandydata na stanowisko związane z koniecznością porozumiewania się po włosku. Takich ofert, bez wątpienia, nie brakuje na rynku pracy. Znajomość języków obcych jest obecnie atutem, a niejednokrotnie także wymogiem stawianym potencjalnym pracownikom.

Jeśli pracujesz w branży turystycznej lub handlowej, Twoja firma posiada kontakty z włoskimi kontrahentami lub klientami, a Ty chcesz podnieść swoje kwalifikacje, to certyfikat językowy CELI 5 z pewnością jest dobrym wyborem. Znajomość języka włoskiego potwierdzona certyfikatem CELI 5 przyda się również osobom, które chcą podjąć pracę w międzynarodowych korporacjach lub firmach outsourcingowych.

Być może jednak jest tak, że znajomość języka włoskiego ma pomóc Ci w przekwalifikowaniu lub podjęciu dodatkowego zatrudnienia. Jeżeli rozważasz pracę w charakterze nauczyciela języka włoskiego, wcale nie musisz rozglądać się tylko za korepetycjami! CELI 5 uprawnia bowiem do pracy w szkołach i przedszkolach publicznych (warunkiem jest posiadanie tytułu magistra i odbycie kursu pedagogicznego), co reguluje wydane w 2009 r. rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej.

CELI 5 przyda się także młodym ludziom, którzy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej i dopiero co podjęli decyzje o studiach we Włoszech. CELI 5 zwalnia z językowych testów kwalifikacyjnych i tym samym umożliwia podjęcie nauki na wybranej włoskiej uczelni.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Do egzaminu CELI można podchodzić jedynie w tych ośrodkach egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche). Na całym świecie jest ich 329, w Polsce – 6. Oto one:

- Bielsko-Biała, Instytut Językowy Leonardo, tel. 33-496-99-05
- Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, tel. 52-341 91 00
- Kielce, Instytuty Językowe MKEJ, tel. 41-344-87-94
- Kraków, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, tel. 12-421 89 43
- Łódź, Szkoła Języków Obcych Progres, tel. 42-630-28-80
- Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, tel. 14-631-66-14

Koszt egzaminu CELI 5 to ok. 400 zł (maksymalnie 500 zł). Egzamin organizowany jest zwykle dwa razy do roku. Aby mieć pewność co do ceny i terminu egzaminu, należy skontaktować się z wybranym ośrodkiem.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk niemiecki-ZDfB

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie rekrutacyjnym. Swobodnie porozumiewasz się w języku naszych zachodnich sąsiadów, ale nie p ...

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij