Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości języka obcego? Jeśli trzy razy odpowiedziałeś „tak”, CELI 5 ( Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana ) to coś w sam raz dla Ciebie!

CELI 5 to certyfikat potwierdzający znajomość języka włoskiego (jako obcego) na najwyższym, zaawansowanym poziomie. Według skali CEF Rady Europy CELI 5 jest przeznaczony dla osób, które język włoski znają na poziomie C2.

Egzaminy (i wydawane na ich podstawie certyfikaty CELI – Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana) przygotowuje zespół naukowców z Universita per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Certyfikat honorowany jest na całym świecie, a jego ważność jest bezterminowa.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat CELI 5 stanowi o biegłej znajomości języka. Jeżeli zatem uczysz się włoskiego już od wielu lat, swobodnie komunikujesz się w tym języku i – być może – zdobyłeś już wcześniejsze certyfikaty, CELI 5 będzie zwieńczeniem Twojej przygody i szczytowym osiągnięciem.

Certyfikat nie służy jednak jedynie satysfakcji osób uczących się – sprawdza się jako dokument poświadczający poziom zaawansowania języka, którego pracodawcy oczekują od kandydata na stanowisko związane z koniecznością porozumiewania się po włosku. Takich ofert, bez wątpienia, nie brakuje na rynku pracy. Znajomość języków obcych jest obecnie atutem, a niejednokrotnie także wymogiem stawianym potencjalnym pracownikom.

Jeśli pracujesz w branży turystycznej lub handlowej, Twoja firma posiada kontakty z włoskimi kontrahentami lub klientami, a Ty chcesz podnieść swoje kwalifikacje, to certyfikat językowy CELI 5 z pewnością jest dobrym wyborem. Znajomość języka włoskiego potwierdzona certyfikatem CELI 5 przyda się również osobom, które chcą podjąć pracę w międzynarodowych korporacjach lub firmach outsourcingowych.

Być może jednak jest tak, że znajomość języka włoskiego ma pomóc Ci w przekwalifikowaniu lub podjęciu dodatkowego zatrudnienia. Jeżeli rozważasz pracę w charakterze nauczyciela języka włoskiego, wcale nie musisz rozglądać się tylko za korepetycjami! CELI 5 uprawnia bowiem do pracy w szkołach i przedszkolach publicznych (warunkiem jest posiadanie tytułu magistra i odbycie kursu pedagogicznego), co reguluje wydane w 2009 r. rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej.

CELI 5 przyda się także młodym ludziom, którzy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej i dopiero co podjęli decyzje o studiach we Włoszech. CELI 5 zwalnia z językowych testów kwalifikacyjnych i tym samym umożliwia podjęcie nauki na wybranej włoskiej uczelni.

Gdzie mogę zdać egzamin i ile to kosztuje?Do egzaminu CELI można podchodzić jedynie w tych ośrodkach egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche). Na całym świecie jest ich 329, w Polsce – 6. Oto one:

- Bielsko-Biała, Instytut Językowy Leonardo, tel. 33-496-99-05
- Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, tel. 52-341 91 00
- Kielce, Instytuty Językowe MKEJ, tel. 41-344-87-94
- Kraków, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, tel. 12-421 89 43
- Łódź, Szkoła Języków Obcych Progres, tel. 42-630-28-80
- Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, tel. 14-631-66-14

Koszt egzaminu CELI 5 to ok. 400 zł (maksymalnie 500 zł). Egzamin organizowany jest zwykle dwa razy do roku. Aby mieć pewność co do ceny i terminu egzaminu, należy skontaktować się z wybranym ośrodkiem.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który przydaje się w wielu sytuacjach! Dowiedz się więcej na temat egzaminu.

Jezyk niemiecki-ZDfB

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie rekrutacyjnym. Swobodnie porozumiewasz się w języku naszych zachodnich sąsiadów, ale nie p ...

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Psychologia

Psychologia

Psychologia rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem maturzystów. Znak, że jest to kierunek interesujący i przyszłościowy! Jeśli Ty także chcesz studiować psychologię, dowiedz się, czym takie studia się charakteryzują.

więcej

Zarządzanie

Zarządzanie

Według zeszłorocznych zestawień MNiSW, zarządzanie to drugi najbardziej oblegany ...

więcej

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to kierunek dla ludzi aktywnie zainteresowanych kulturą i jej przejawami. ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Marzy Ci się praca w banku? A może w międzynarodowej korporacji? Własna firma? ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Arteterapia

Arteterapia

Terapia poprzez sztukę – tak w skrócie oddać można sens arteterapii. Twórcza metoda pomocy terapeutycznej zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Przeczytaj!

więcej

Realizacja dżwięku

Realizacja dżwięku

Studia podyplomowe na kierunku realizacja dźwięku to interesująca propozycja dla ...

więcej

Psychologia reklamy

Psychologia reklamy

Studia podyplomowe dla praktyków reklamy, którzy pragną podnieść swoje kompetencje ...

więcej

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny to istotny obszar gospodarki każdego kraju. Ekspertów w tej ...

więcej

kierunki studiów – artykuły