Uczelnie facebook Szkoły Językowe - Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego na poziomie zaawansowanym, przystąp do egzaminu CIC A(Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato). Przeczytaj więcej!

CIC A (Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato) to egzamin, który – podobnie jak egzaminy CELI – przygotowywany jest w Università per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Zarówno certyfikaty CELI, jak i CIC mają charakter oficjalny, jednak skierowane są do różnych odbiorców.

CIC A przeznaczony jest bowiem dla tych osób, które uzyskały już płynność w posługiwaniu się codziennym językiem włoskim, a teraz chciałyby potwierdzić znajomość tego języka w wariancie biznesowym. CIC A odpowiada poziomowi C1 (wg skali CEF Rady Europy) i jest drugim stopniem egzaminu CIC – pierwszy to CIC Intermedio (na poziomie B2).

Możliwości, uprawnieniaJęzyk biznesowy rządzi się swoimi prawami, a znajomość wielu słów czy całych zwrotów przychodzi najczęściej wraz z tak zwaną praktyką. Osoby legitymujące się certyfikatem CIC A dysponują zarazem dowodem na to, że codzienna komunikacja biznesowa nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Posiadacz certyfikatu CIC A potrafi bowiem wykonywać zadania, które wymagają stałego kontaktu z włoskimi klientami, dostawcami i partnerami. Weryfikacji tych umiejętności służy struktura egzaminu – zadania bazują na sytuacjach inspirowanych pracą we włoskojęzycznym środowisku. Teksty, które stanowią fragment testu, są autentyczne, dzięki czemu wiarygodnie sprawdzają rzeczywiste kompetencje językowe pracownika.

Wielu pracowników związanych zawodowo z Włochami, także tych obejmujących kierownicze stanowiska, przystępuje do egzaminu CIC A właśnie po to, aby podnieść swoje kwalifikacje, uatrakcyjnić CV i zapewnić sobie realną szansę na pracę po włosku. Procesy rekrutacyjne w większości firm obejmują bowiem między innymi testy z biznesowego języka włoskiego, którym posiadacz certyfiku CIC A włada biegle.

Gdzie mogę zdać egzamin CIC A i ile to kosztuje?Podobnie jak w przypadku egzaminów CELI, do CIC A można podejść jedynie w ośrodkach egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche). Jak podaje oficjalna strona internetowa CVCL, spośród 260 takich ośrodków zlokalizowanych na całym świecie 5 znajduje się w Polsce (w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie).

Szczegółowe dane teleadresowe (adres e-mail, numer telefonu) znajdziesz na stronie internetowej: http://www.cvcl.it/ricercasedi/homericerca.aspx?qst=cic.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie (ul. Grodzka 49, tel. 12 421-89-43) lub w Warszawie (ul. Marszałkowska 72, tel. 22 628-06-10).

Egzamin CIC A kosztuje około 450-550 zł.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odpowiednio sformalizować. Goethe-Zertifikat C1 to dokument, który przydaje się w wielu sytuacjach! Dowiedz się więcej na temat egzaminu.

Jezyk niemiecki-ZDfB

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie rekrutacyjnym. Swobodnie porozumiewasz się w języku naszych zachodnich sąsiadów, ale nie p ...

Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)? Nie masz pojęcia, gdzie możesz zdać egzamin i ile to kosztuje? Dowiedz się jak naj ...

Jezyk holenderski - PPT

Certyfikat PPT (Profiel Professionele Taalvaardigheid) to dokument potwierdzający zawodową znajomość języka. Przeznaczony jest dla osób,

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij