Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego na poziomie zaawansowanym, przystąp do egzaminu CIC A(Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato). Przeczytaj więcej!

CIC A (Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato) to egzamin, który – podobnie jak egzaminy CELI – przygotowywany jest w Università per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Zarówno certyfikaty CELI, jak i CIC mają charakter oficjalny, jednak skierowane są do różnych odbiorców.

CIC A przeznaczony jest bowiem dla tych osób, które uzyskały już płynność w posługiwaniu się codziennym językiem włoskim, a teraz chciałyby potwierdzić znajomość tego języka w wariancie biznesowym. CIC A odpowiada poziomowi C1 (wg skali CEF Rady Europy) i jest drugim stopniem egzaminu CIC – pierwszy to CIC Intermedio (na poziomie B2).

Możliwości, uprawnieniaJęzyk biznesowy rządzi się swoimi prawami, a znajomość wielu słów czy całych zwrotów przychodzi najczęściej wraz z tak zwaną praktyką. Osoby legitymujące się certyfikatem CIC A dysponują zarazem dowodem na to, że codzienna komunikacja biznesowa nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Posiadacz certyfikatu CIC A potrafi bowiem wykonywać zadania, które wymagają stałego kontaktu z włoskimi klientami, dostawcami i partnerami. Weryfikacji tych umiejętności służy struktura egzaminu – zadania bazują na sytuacjach inspirowanych pracą we włoskojęzycznym środowisku. Teksty, które stanowią fragment testu, są autentyczne, dzięki czemu wiarygodnie sprawdzają rzeczywiste kompetencje językowe pracownika.

Wielu pracowników związanych zawodowo z Włochami, także tych obejmujących kierownicze stanowiska, przystępuje do egzaminu CIC A właśnie po to, aby podnieść swoje kwalifikacje, uatrakcyjnić CV i zapewnić sobie realną szansę na pracę po włosku. Procesy rekrutacyjne w większości firm obejmują bowiem między innymi testy z biznesowego języka włoskiego, którym posiadacz certyfiku CIC A włada biegle.

Gdzie mogę zdać egzamin CIC A i ile to kosztuje?Podobnie jak w przypadku egzaminów CELI, do CIC A można podejść jedynie w ośrodkach egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche). Jak podaje oficjalna strona internetowa CVCL, spośród 260 takich ośrodków zlokalizowanych na całym świecie 5 znajduje się w Polsce (w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie).

Szczegółowe dane teleadresowe (adres e-mail, numer telefonu) znajdziesz na stronie internetowej: http://www.cvcl.it/ricercasedi/homericerca.aspx?qst=cic.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie (ul. Grodzka 49, tel. 12 421-89-43) lub w Warszawie (ul. Marszałkowska 72, tel. 22 628-06-10).

Egzamin CIC A kosztuje około 450-550 zł.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj o egzaminie i o koszyściach wynikających z posiadania tego certyfikatu.

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły